Ukrajina - Anglie 1:1Anglie v kvalifikaci remizovala s Ukrajinou, Belgie vyhrála v Ázerbájdžánu

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Aktualizováno

Angličtí fotbalisté v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy remizovali s Ukrajinou 1:1 a v bojích o Euro 2024 poprvé nezvítězili, dál ale vedou neúplnou skupinu C o šest bodů před dnešním soupeřem. Úřadující evropští šampioni z Itálie při debutu trenéra Luciana Spallettiho v Severní Makedonii hráli rovněž 1:1. Belgičané vydřeli v Ázerbájdžánu výhru 1:0 a posunuli se do čela skupiny F o skóre před Rakousko.

Angličané se s Ukrajinou rozešli smírně 1:1.

Utkání ve Vratislavi, kde našli Ukrajinci azyl kvůli ruské vojenské invazi, gólově otevřel ve 26. minutě Zinčenko. Obránce Arsenalu zakončil povedenou týmovou akci. V závěru první půle si na Kaneův centr za obranu naběhl Walker a zblízka vyrovnal. Třiatřicetiletý obránce Manchesteru City se dočkal premiérového reprezentačního gólu v 77. duelu.

Druhé dějství už tolik šancí nenabídlo. Angličané nedokázali soupeře ničím překvapit a nenavázali na březnovou domácí výhru 2:0 nad Ukrajinou. Kapitán Kane nedal gól poprvé po šesti zápasech.

Italové se v prvním poločase ve Skopje neprosadili. Nejblíže ke gólu měl Tonali, jenž ve 21. minutě trefil tyč. Do brankové konstrukce v úvodu druhé půle zamířil i hostující Barella, ale volný Immobile tentokrát hlavou dorazil míč do branky.

„Azzurri“ si pak dlouho hlídali těsný náskok, o který však devět minut před koncem přišli. Bardhi vyrovnal povedenou ranou z přímého kopu. Italský tým je ve skupině C třetí se čtyřmi body, ale odehrál pouze tři utkání.

Belgičané v Baku nepředvedli dominantní výkon. Jediný gól vstřelil Carrasco ve 38. minutě, kdy tečoval Bakayokovu střelu. Po změně stran hosté spíše kontrolovali náskok a velké šance si nevytvořili. „Rudí ďáblové“ bez zraněných opor brankáře Courtoise a záložníka De Bruyneho i v pátém zápase pod trenérem Tedescem udrželi neporazitelnost a počtvrté vyhráli. Ázerbájdžán je v tabulce poslední s jedním bodem.

Švédsko vyhrálo v Estonsku 5:0 a ve skupině F z třetího místa ztrácí čtyři body na Belgii a Rakousko. V Tallinnu se v úvodní půli prosadili Gyökeres, Kulusevski a Isak, po změně stran skórovali střídající Quaison a Claesson.

Švýcarsko v Prištině s Kosovem až ve čtvrté minutě nastavení ztratilo vítězství a muselo se spokojit s výsledkem 2:2. Obě branky domácích vstřelil Muriqi. Švýcaři v kvalifikaci udrželi neporazitelnost, ale podruhé za sebou remizovali. Skupinu I vedou o dva body před Rumunskem, které v Bukurešti hrálo 1:1 s Izraelem.