vv auto

Tupadelští rozhodli o své výhře v Křeseticích v první čtvrthodině druhého poločasu

10. září 2023, 17:35

Křesetice – Posvícenský víkend v Křeseticích završilo fotbalové utkání 6. kola okresního přeboru, ve kterém domácí TJ Rozvoj Křesetice přivítala TJ Star Tupadly:

Křesetice – Tupadly 1:4 (0:0)

Domácí zahrozili ve 14. min., kdy Zlatohlávek přesnou a dobře načasovanou přihrávkou oslovil za obranu nabíhajícího Veselého, kterému ale znemožnil gólovou radost dobře vybíhající gólman Kocprd. Hosté si na svou příležitost počkali do 28. min., kdy podnikli rychlý brejk, přečíslili obranu soupeře, jenže Císař si před vybíhajícím Černovským míč ukopnul.

O všem podstatném se rozhodlo ve druhé půli, zejména v prvních patnácti minutách: To se nejprve za domácí obranu dostal Císař a otevřel skóre, o chvíli později přesná tupadelská kombinace na jeden dotek vynesla do šance O. Plíhala – 0:2 a v 61. min. prošel trestný kop R. Plíhala z úhlu na přední tyč do sítě – 0:3. Domácí vykřesali jiskru naděje v 74. min. kdy se nepřímý kop po chybě hostujícího gólmana odrazil ke Št. Strnadovi, který poslal míč do sítě – 1:3 a i přes náznak křesetického tlaku měli poslední slovo hosté, když Šemík z úhlu z pravé strany na přední tyč stanovil konečný výsledek 1:4.

„První poločas nebyl tak špatný, místy jsme byli i lepší,“ začal hodnotit zápas trenér Rozvoje Křesetice Vojtěch Vančura. „Měli jsme ale špatné zakončení a špatné finální přihrávky,“ uvedl a pokračoval: „Do druhé půli jsme si řekli, že začneme hrát více důrazně, myslím, že rozhodčí hru dost pouštěl a že tam byly některé zákroky na hraně, a i za hranou. Na to se ale nebudeme vymlouvat, naši chlapci ve druhé půli absolutně odpadli. Přestali běhat, a i když jsme začali trochu tlačit, význam to nemělo.“

„Tři body jsou pro nás zasloužené,“ myslí si tupadelský trenér Vladimír Remeš. „Za mě bylo utkání až moc vyhecované, na každé straně mohly být dvě červené. Můžeme být rádi, že to rozhodčí ustál,“ naznačil a dodal: „První poločas byl nevýrazný, opatrný z obou stran. Ve druhé půli rozhodlo prvních patnáct minut, po našich třech gólech bylo po zápase.“

Branky: 73. Št. Strnad – 49. Císař, 55. O. Plíhal, 61., R. Plíhal, 89. Šemík. Rozhodčí: Houška – M. Matz, Vl. Svoboda. ŽK: Bláha, Mach, Št. Strnad – Zahradník, R. Plíhal. Diváků: 60. Křesetice: Černovský – Ptáčník, Bláha, Zvolánek, Vonšovský (51. Kopecký) – Mach, Charvát, Faltýn (61. J. Grauer) – P. Grauer, Zlatohlávek, Veselý (68. Št. Strnad). Trenér Vojtěch Vančura. Tupadly: Kocprd – V. Pipek, Hašek, P. Stieber, Zahradník (80. Daru) – O. Plíhal, Klička (62. Čertek), R. Plíhal (89. Vrba), Vančura (34. Šemík) – Císař, Válek (73. Janeček). Trenér Vladimír Remeš.