Florbalisté Střešovic vyhráli v Poháru mistrů nad celkem Köniz Bern 5:2

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Aktualizováno

Florbalisté úřadujícího českého šampiona Tatranu Střešovice vyhráli úvodní čtvrtfinále Poháru mistrů v Gümligenu nad celkem Köniz Bern 5:2. Hattrickem k tomu pomohl Martin Šindelář. K postupu za týden doma v Praze tak stačí svěřencům trenéra Milana Fridricha i remíza. V případě výhry vítěze švýcarského poháru rozhodne prodloužení či následně nájezdy.

Florbalisté Tatranu Střešovice - ilustrační foto.

Od 19:30 nastoupí také v Mobiliar Areně Bohemians proti SV Wiler-Ersigen a budou útočit v odvetě na postup do semifinále po středeční domácí výhře 5:4.

Köniz se ujal vedení v čase 7:08, kdy při vyloučení Milana Meliše využil přesilovou hru Jan Zaugg. Tatran odpověděl devět sekund před koncem první třetiny také v početní výhodě. Při trestu Raúla Willfratta se po střele Matěje Havlase prosadil z dorážky Šindelář.

Stejný hráč v 38. minutě otočil stav a pouhé čtyři vteřiny po skončení přesilovky zamířil přesně po Melišově nabídce. Za 43 sekund ale smazal ztrátu při vyloučení Martina Čermáka David Hermle. Střešovičtí rozhodli v čase 58:01, kdy se z levé strany trefil Jonáš Kreysa. Köniz sáhl k power play a do prázdné branky ještě skórovali Šindelář i Kreysa.

Třináctinásobný švýcarský mistr Wiler-Ersigen se ujal vedení v čase 6:08, kdy překonal gólmana Martina Mücka Yannis Wyss, který ve 12. minutě další pokusem trefil tyč. Vzápětí využil zaváhání domácí obrany Tomáš Trnka a vyrovnal. Po 61 sekundách druhé dějství vrátil domácím náskok Marco Louis. Ve 26. minutě při vyloučení Denyho Känziga odpověděl v přesilové hře Karel Petrák a v čase 31:53 otočil stav z dorážky Jan Dobisík.

Po 10 sekundách třetí části Wiler srovnal krok díky trefě Dudoviče a 52 vteřin před koncem základní hrací doby se domácí radovali díky gólu Maxe Vahlgrena. Při power play ještě zamířil do prázdné branky Louis a o postupujícím rozhodovalo nastavení. V čase 67:47 po Louisově asistenci dal zblízka gól Dudovič.

Florbalistky úřadujících šampionek Vítkovic prohrály úvodní čtvrtfinále Poháru mistryň na hřišti vítězek švýcarského poháru Zug United 1:4. K postupu do semifinále tak potřebuje tým kouče Dušana Dudeška v sobotní domácí odvetě vyhrát a uspět pak i v prodloužení nebo nájezdech. Naopak skvělou výchozí pozici si doma vytvořily hráčky FBC Ostrava, které po obratu zdolaly švýcarské mistryně Kloten Dietlikon Jets 3:2.

Vítkovicím se povedl začátek a po 33 sekundách otevřely skóre. Po přihrávce Barbory Huskové zamířila do odkryté branky Eliška Planková. Po 20 vteřinách druhé části se Zug s triem českých reprezentantek Ivanou Šupákovou, Denisou Ratajovou a Martinou Řepkovou dočkal vyrovnání díky brance Corin Rüttimannové. V 25. minutě otočila skóre při vyloučení Šárky Staňkové Isabelle Gerigová po přihrávce Ratajové.

Hostujícímu celku se nepodařilo na přelomu druhé a třetí třetiny vyrovnat ani při vyloučení Řepkové. V 55. minutě naopak pojistila náskok Zugu svou druhou brankou Gerigová. Vteřinu před koncem ještě dovršila výsledek při power play Vítkovic do prázdné branky Ivana Härdiová.

Kloten Dietlikon získal v ČPP Aréně mezi 7. a 9. minutou dvoubrankový náskok. V čase 6:01 otevřela skóre Andrea Gämperliová a potom překonala brankářku Veroniku Tomšovou také Chiara Bertiniová. Hráčky FBC Ostrava se dočkaly snížení 46 sekund před koncem úvodní části, kdy při vyloučení Idy Sundbergové využila přesilovou hru Paulína Hudáková.

Druhá část přinesla obrat skóre. V 25. minutě se trefila Polka Malwina Zagórská, která v čase 38:33 navíc připravila vítězný gól pro Denisu Kotzurovou. Těsný náskok už Ostravanky uhájily a za týden budou bojovat o semifinále v Klotenu.

Pohár mistrů ve florbalu v Gümligenu (Švýcarsko):
Muži:
Jižní konference - 1. zápas:
Köniz Bern - TATRAN STŘEŠOVICE 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 8. Zaugg (Michel), 39. Hermle (Michel) - 20. Šindelář (Havlas), 38. Šindelář (Meliš), 59. Kreysa (Tlapák), 60. Šindelář (Vavroušek), 60. Kreysa (T. Hanák)
Vyloučení 3:2
Využití: 2:1
Jižní konference - 2. zápas:
SV Wiler-Ersigen - FbŠ Bohemians 6:3 v prodl. (1:1, 1:2, 3:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Wyss (Dudovič), 22. Louis (Wyss), 41. Dudovič (Laubscher), 60. Vahlgren (Hollenstein), 60. Louis, 68. Dudovič (Louis) - 13. T. Trnka, 27. K. Petrák (M. Krebner), 32. Dobisík (Řehoř)
Vyloučení: 2:1
Využití: 0:1
První zápas: 4:5, postoupil Wiler-Ersigen
Jižní konference - 1. zápasy:
Zug United - 1. SC VÍTKOVICE 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 21. Rüttimannová (Bichselová), 25. Gerigová (Ratajová), 55. Gerigová (Rüttimannová), 60. Härdiová (Gemperleová) - 1. Plánková (Husková)
Vyloučení: 2:2
Využití: 1:0
FBC Ostrava - Kloten-Dietlikon Jets 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 20. P. Hudáková (Kotzurová), 25. Zagórska (Vrlíková), 39. Kotzurová (Zagórska) - 7. Gämperliová (Metzgerová), 9. Bertiniová (Metzgerová)
Vyloučení: 0:3