O vítězích dlouhých tratích Saar Challenge již byla řeč. Na 78 km byli nejlepší Jiří Štos a Marcela Rambová, na 44 km Jakub Čtvrtníček a Lenka Kohnová. Nejpočetněji obsazenou distancí byl jako obvykle poctivý půlmaraton se součtem stoupání 300 metrů.

Trasa vede v první polovině z Hlinska hned terénem přes hustý kopec Hamrů a pak proti toku řeky Chrudimky do Kameniček a až téměř k jejímu prameni. Odtud se běží přes Filipov, Dědovou a obec Kladno k nejvyššímu vrcholu Hlinecka Pešavě (697 mnm). Dále terénem mimo turistické cesty k městu. Letos pořadatelé na okraji Hlinska trasu vytáhli na přilehlé louky, město bylo doslova jako na dlani, a takto běžce po toku řeky Chrudimky, ta se dvakrát přebíhala, přivedli do cíle v Hlinsku.

Celkové prvenství vybojoval Jiří Spurný z Kameniček za 1:30.32. Druhý byl tradiční bedničkář tohoto klání Marek Žampach z Pardubic – 1:30:50. Třetí byl nejlepší mladý veterán Jaroslav Kadlec z MK Hlinsko – 1:30:55.

V soutěži žen splnila roli favoritky ve stylu start cíl Kateřina Matrasová z Chrastu – 1:39:52, která před čtrnácti dny vyhrála i Monacký půlmaraton ve Slatiňanech. Domácí Jana Klinecká byla druhá za 1:48:48 a třetí místo získala nejlepší do 30 let Karolína Obrovská za 1:49:58.

Tradičně největší průchod emocím dávají bedničkáři nejstarších vypsaných kategorii. V ženách nad 45 vyhrála Petra Čížková za 2:16:34. Další bedničkářky byly asi dost překvapené ze svého úspěchu. Druhá byla šedesátnice Jana Janouchová z Hradec Králové za 2:30:24 a třetí Kateřina Janáčková z Pardubic za 2:34:33. V této kategorii soutěžily i dvě nejstarší účastnice (69 let) celé akce, a to Marie Tesařová z Křižanova – 3:02:43 a Svatava Procházková z Čáslavi – 3:35:53. Kategorii mužů nad 50 let vyhrál Miroslav Žák za 1:51:53, celkově byl na 23. místě.

Takovým horským sprintem byla sedmička, která měla součet stoupání 170 metrů. Nejrychleji ji dal Marek Lorenc za 29:47 před známým běžcem Bořkem Čejkou z Chrudimi 32:06. V ženách byla na celkovém čtvrtém místě čáslavská vytrvalkyně Péťa Dvořáková – 35:00.