Celkovým vítězem GIANT LIGY v Plzni je Richard Habermann – FOTKY

20.09.2023 14:41

V úterý 19. září se konal dvanáctý, tedy poslední díl GIANT LIGY v Plzni. Vítězství si vybojoval Richard Habermann.

masters celkově
masters celkověceny předával zástupce firmy Duratec Petr Stančíkelite celkověElite GP Duratecelitejuniořimasterspro letošek dopískáno a dozvoněnorichard habermann uprostředT15_6217

Sportovní odpoledne na Rapidu odstartovaly kategorie žáků a kadetů, kdy se pořadatelství závodu pro mládežnické kategorie zhostil Jakub Kubias se svým týmem RKCA. V kategorii kadetů zvítězil Daniel Kuběna 39b (Academie cyklistických sportů) před Mikulášem Yannickem Melicharem 18b (MS Bike Academy Racing) na třetím místě dojel Michal Záhorec 15b (Academie cyklistických sportů).

Hlavní závod Grand Prix Duratec odstartoval přesně v 17:30 hod, kdy s 30vteřinovým náskokem startovali před hlavním polem jezdci kategorie Masters. V kategorii masters byl znovu nejaktivnější Zdeněk Rubáš (AC Sparta Praha), který s přehledem zvítězil v této kategorii se ziskem 6b.

Peloton tentokrát dojel skupinu po necelých 7 km a odstartoval tak souboj o body do celkového hodnocení kategorie Elite, U23 a juniorů. Velice aktivně si pro body jezdil Petr Fiala (Xeelo cycling team). V únikách byl často vidět i Richard Habermann (AC SPARTA PRAHA), kterému body stačily na celkové první místo v absolutním pořadí. Závod byl totiž kvůli pádu čtyř jezdců a vjezdu sanitky zkrácen po odjetých 35 kilometrech. Mezi nejlepší v celkovém hodnocení se ještě vklínil junior Filip Samec (Gaoo Systém Kolofix).

„Chtěl jsem dneska pomáhat klukům z týmu, ale nakonec jsem měl nejlepší nohy a je tu vítězství,“ komentoval závod Richard Habermann.