Stavex

Sršni vymazali dvoubrankové manko, ve třetí třetině se ale sesypali

22. září 2023, 22:17

Kutná Hora – Po dvou zápasech venku – v Kolíně a v Čáslavi – se hokejisté SK Sršni Kutná Hora představili svým fanouškům poprvé v krajské lize 2023-24. V pátek na svém ledě přivítali Slavoj Velké Popovice:

Kutná Hora – Velké Popovice 3:6 (1:2, 0:1, 1:4)

Už ve 3. minutě domácí vyrobili chybu v rozehrávce, výsledkem byla šance Málka, který ale ještě D. Jelínka v kutnohorské bráně neprostřelil. Sršni ovšem svého soupeře aktivně napadali a připravovali si dobré pozice: V 6. min. Jiráň vysunul Spitzera, který však před hostujícím brankářem neuspěl. Ve 12. min. se před bránu soupeře dobře protáhl Beran, ovšem ani on puk do sítě dostat nedokázal. Po nadějné kombinaci Sršňů v 15. min. následoval rychlý protiútok Slavoje, přečíslení a dobře trefený horní růžek kutnohorské brány – 0:1. Vzápětí se podobná situace opakovala: Zatímco Kutnohorští v šanci neuspěli, z následného brejku a kombinace celé lajny upravil.  Voska na 0:2. Sršni se dostali zpět do zápasu 33 vteřin před první přestávkou: I když svou přesilovku nerozehráli příliš přesně, přesto dokázali brankou Pavla Švejdy korigovat na 1:2.

Druhou část utkání Sršni začali dobře, když ve 24. min. Beran po pasu přes šířku kluziště od Dytricha využil přesilovku a srovnal na 2:2. Ve 34. min. už Freisler zvedal ruce, jenže z jeho vyložené šance gólman Kutné Hory D. Jelínek srazil puk do ochranné sítě. Ještě před koncem druhé třetiny Beran po úniku po pravé straně připravil šanci pro A. Kadlece, jenže puk v bráně hostů neskončil. A když Popovičtí hokejisté nevyužili přesilovku v závěru třetiny, na stavu se už nic nezměnilo.

Poslední třetina domácí vůbec nevyšla, brzy prohrávali 2:4 a když v 53. min. Voska od modré prostřelil brankáře Jelínka, bylo to už 2:5. Pět minut před koncem ještě A. Kadlec nastřelil břevno popovické brány, ale v 59. min. Beran přece jen korigoval na 3:5. Sršni zkusili poslední minutu dohrát bez brankáře, ale Voska gólem do prázdné brány dal razítko pod vítězství Velkých Popovic – 3:6.

Kutnohorští dokázali vymazat dvougólové vedení soupeře – po dvou třetinách byl stav 2:2. „Ještě jsme měli nějaké další šance, ale bohužel jsme branky už nepřidali,“ začal hodnotit páteční zápas trenér Kutné Hory Jiří Kadlec. „Potom bohužel po zbytečných chybách, po věcech, které nechceme dělat na tréninku, je uděláme v zápase,“ zlobil se a upřesnil: „Po zbytečné chybě následuje závar, z toho je zakázané uvolnění, prohrané buly a gól.“ V průběhu zápasu to také drhlo na střídačce mezi některými hráči. „Jsem naštvaný, přišlo mi, že náš výkon nebyl týmový. Umíme hrát daleko lépe, spory na střídačce do zápasu nepatří, spíše bychom se naopak měli povzbudit. Dneska se mi to z tohoto pohledu vůbec nelíbilo,“ uzavřel Jiří Kadlec.

Branky a asistence: 20. Pav. Švejda (Beran), 24. Beran (Dytrych), 59. Beran (Klazar) – 15. Synáč (Hradil), 16. Voska (Vacek, Málek), 42. Hradil, 48. Maňas (Kukačka), 53. Voska (Kukačka), 60. Voska. Rozhodčí: Čáp – Buček, Bejda. Vyloučení: 3/3. Využití: 2/0. Kutná Hora: D. Jelínek – Pav. Švejda, Havránek, J. Kadlec, Beran, Dytrych – Bašus, Chmelař, D. Jiráň, Spitzer, A. Kadlec – Havelka, Zvěřina, Hobza, Plíhal, Klazar. (Sádlo, Jiří Tvrdík). Trenér Jiří Kadlec. Velké Popovice: Lorenc – Cikánek, Krejčí, Málek, Voska, Vacek – Pechar, Stejskal, Hradil, Freisler, Synáč – Rejna, Sup, Maňas, Dulovec, Kukačka. (Chlupáček, Musil). Trenér Milan Novák.