Lecce porazilo FC Janov a v Serii A se posunulo na druhé místo

foto Utkání 5. kola italské fotbalové ligy Lecce - FC Janov, 22. září 2023. Domácí hráč Ahmed Touba (vpravo) a Mateo Retegui z hostujícího celku.

Řím - Fotbalisté Lecce v pátém kole italské ligy porazili 1:0 FC Janov a posunuli se na druhé místo neúplné tabulky. Daří se i nováčkovi Frosinone, který remizoval 1:1 na hřišti trápící se Salernitany a je pátý.

Lecce hrálo od 36. minuty v početní výhodě po vyloučení Aarona Martina, ale využilo ji až v samotném závěru. Sedm minut před koncem se prosadil Remi Oudin a prodloužil domácím sérii neporazitelnosti v sezoně.

Frosinone poslal do vedení ve 12. minutě stoper Simone Romagnoli. Po přestávce srovnal Jovane Cabral, ale obratu a prvního vítězství v sezoně se domácí nedočkali. V tabulce je Salernitana se třemi body na 18. příčce.

Italská fotbalová liga - 5. kolo:

Salernitana - Frosinone 1:1 (52. Cabral - 12. Romagnoli), Lecce - FC Janov 1:0 (83. Oudin).