Stavex

Paběnice vyrazily na Ostrou s novou zbraní: Václavem Kolouškem!

23. září 2023, 19:18

Paběnice – Střetnutí 8. kola I. B třídy, skupina C fotbalisté Sokola Paběnice sehráli v sobotu doma, kde přivítali tým Sportovní sdružení Ostrá. A proti tomuto soupeři si paběnický dres premiérově oblékl Václav Koloušek, který před tím působil v Červených Janovicích:

Paběnice – Ostrá 4:5 (2:2)

Diváci viděli zajímavý první poločas se šancemi na obou stranách. Už v 5. min. Koloušek vysunul do vápna Jak. Špičáka, který mířil vedle, na druhé straně v 10. min. gólman T. Výborný skvěle zasáhl při šanci Koblasy zpoza penaltového puntíku. Ve 14. min. přihrávku Dom. Mužátka pustil Jak. Špičák, Váňa míč posunul Kracíkovi, který ranou za tyč otevřel skóre – 1:0. Téměř po rozehrání mohl domácí vedení pojistit Jak. Špičák, který šel sám na gólmana, ale zakončil vedle! Ve 27. min. se Bíma z pravé strany dostal až před brankáře T. Výborného, který jeho zakončení skvěle vytáhl na roh. Vzápětí na druhé straně Koloušek od brankové čáry vrátil míč úplně volnému Kracíkovi, na kterého zívala prázdná bránou, kterou však paběnický záložník netrefil! Místo toho se ve 32. min. přihrávka Bímy nešťastně odrazila od M. Růžičky do protipohybu brankáře T. Výborného – 1:1. Aby toho nebylo na domácí málo, ve 36. min. Birkuš potrestal z penalty faul na Dozorce – 1:2. Hosté měli na kopačce i třetí branku, jenže Sedlákovu ránu T. Výborný vytáhl na tyč a Štejnar z dorážky vysoko přestřelili. Dvě minuty před přestávkou rozhodčí pustil faul na Jak. Špičáka v hostujícího vápně, přesto se těsně před přestávkou Paběničtí dočkali vyrovnání: Rána po zemi J. Šindelář sice mířila vedle, ovšem Jak. Špičák doklepl balón do sítě – 2:2.

Divácky rušný a zajímavý zápas pokračoval i po změně stran – už v 51. min. se hosté dostali do vedení, když po centru zprava zůstal v domácí šestnátce volný Dozorec a míč uklidil k tyči – 2:3. T. Výborný potom skvělým zákrokem vyřešil únik hostujícího Dozorce po několika závarech před brankou Ostré. Blízko vyrovnání byl v 62. min. Dom. Mužátko, kterým jemným lobem za obranu poslal do šestnáctky M. Růžička, při této příležitosti se zase vyznamenal brankář Procházka. Když v 69. min. Dozorec a chvíli nato Wolf upravili na 2:5, zdálo se o výsledku rozhodnuto. Zvlášť když hosté nastřelili ještě tyč a Bíma trestuhodně přestřelil paběnickou bránu. Opak byl ale pravdou: Po trestném kopu Blahník v 82. min. uklidil hlavou míč k tyči a v 86. min. Koloušek z trestného kopu snížili na 4:5! V hektické závěru ale další únik hostů Kracík řešil faulem a byl vyloučen. I přesto domácí vrhli všechny síly do útoku a přes nadějnou pozici Váni anebo po několika rozích na vyrovnání už nedosáhli.

„Dnes jsme si vybrali smůlu – ať ztrátou tří hráčů nebo prohrou,“ uvedl trenér Paběnic Jaroslav Vlach a upřesnil: „Už v prvním poločase musel pro zranění střídat Honza Veselý, ve druhé půli Martin Svoboda, mrzí mě i červená karta pro Marka Kracíka, to je pro nás velká ztráta. Dnes jsme byli hodně křehcí v obraně a to rozhodlo. Směrem dopředu jsme kvalitu měli, ale hosté nás trestali.“  Za stavu 1:0 měli domácí některé tutové šance na zvýraznění výsledku. „Do prvního gólu Ostré jsme měli tři gólovky, které jsme měli dát a vést 3:0. To je ale prostě „kdyby“,“ upozornil a dodal: „Potom už to byly šance nahoru – dolů.  Jsem šťastný, že jsme zápas za stavu 2:5 nevzdali a na konci měli ještě dvě tutovky, podle mě stoprocentní, kdy jsme tam byli sami na malém vápně. Tak to ale chodí, v minulých zápasech jsme si štěstí vybrali, dnes jsme měli smůlu. To ale nevadí, hlavy nahoru a jedeme dál!“

Branky: 15. Kracík, 45. Jak. Špičák, 82. Blahník, 86. Koloušek – 33. vlastní (M. Růžička), 37. pok. kop Birkuš, 51., 69. Dozorec, 73. Wolf. Rozhodčí: Neliba – Stádník, Sandev. ŽK: T. Výborný, J. Šindelář, Jak. Špičák, Dom. Mužátko – Procházka, Birkuš, Bíma, Koblasa, Štejnar, Jíša. ČK: 90. Kracík. Diváků: 90. Paběnice: T. Výborný – J. Šindelář, M. Růžička (81. Blahník), Svoboda (54. Richard), Veselý (35. Metlushko) – Dom. Mužátko (81. Záhrobský), Koloušek, M. Votava, Váňa, Kracík – Jak. Špičák. Trenér Jaroslav Vlach. Ostrá: Procházka – Pavliš (85. Kiselovič), Birkuš, Novák, Štejnar – Bíma, Koblasa, Jíša (75. Micka), Wolf – Sedlák, Dozorec. Trenér Josef Pavliš.