SESTŘIH: Jablonec - Slovácko 2:0. Kapitán Chramosta trefil první výhru

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

Jablonec v domácím prostředí porazil Slovácko 2:0. Severočeši tak berou první výhru v aktuálním ročníku FORTUNA:LIGY. Svěřence Radoslava Látala poslal do vedení v 10. minutě Jan Chramosta, druhý gól pak přidal mladíček Matouš Krulich, pro kterého to zároveň byla první ligová trefa. Jablonec tak poprvé v sezoně dosáhl na plný bodový zisk na úkor Slovácka. Podívejte se na VIDEA z klíčových okamžiků utkání na webu iSport.cz.

Jablonec vyhrál v nejvyšší soutěži po 11 utkáních a poprvé pod vedením kouče Radoslava Látala, jenž převzal mužstvo před sezonou. Slovácko utrpělo druhou venkovní porážku za sebou a dnešního soupeře nezdolalo potřetí po sobě.

Domácí udeřili hned z první vážnější akce zápasu. Čanturišvili nacentroval před bránu, kde si míč zpracoval Chramosta a poslal ho přesně ke vzdálenější tyči. Třetí nejlepší střelec minulé prvoligové sezony (15 gólů) skóroval poprvé v aktuální sezoně.

Záhy mohl odpovědět Trávník, v jediné šanci svého týmu ale z nadějné pozice netrefil bránu. Jablonec naopak zvýšil po takřka totožné situaci jako při první brance. Štěpánek opět z pravé strany nacentroval na Krulicha, který si prvním dotykem zpracoval míč a druhým v pádu podruhé překonal Heču. Osmnáctiletý útočník stylově oslavil svůj premiérový ligový start v základní sestavě.

Dosud nejhorší ofenziva v soutěži poprvé v sezoně skórovala dvakrát v jednom utkání. Severočeši v prvním poločase kontrolovali hru a vytvořili si řadu dalších nadějných šancí. V té největší Heča konečky prstů vytáhl Čanturišviliho pokus zpoza vápna.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil ani po dvojitém střídání, které o poločasové pauze připravil trenér hostů Svědík. V 54. minutě Chramosta postupoval z pravé strany sám na Heču, brankáře Slovácka ale nepřekonal. Po hodině hry těsně minuli ve velkých šancích Krulich a následně i Kratochvíl.

Slovácko bylo v ofenzivě neškodné a domácí v závěrečné půlhodině náskok s přehledem uhájili. Celek z Uherského Hradiště utrpěl další porážku po středečním vypadnutí z poháru s druholigovou Duklou Praha (3:4). Jablonec vyhrál na svém stadionu v lize po čtyřech zápasech.

Domácí: 10. Chramosta, 20. Krulich

Hosté:

Domácí: Hanuš – Štěpánek, Tekijaški, Hurtado, Polidar – Kratochvíl, Martinec, Houska (81. Hübschman), Čanturišvili (89. Náprstek) – Krulich (73. Drchal), Chramosta (C) (73. Jovović).

Hosté: Heča – Kalabiška (46. Reinberk), Daníček, M. Kadlec (C), Doski – Holzer (46. Cicilia), Havlík (67. Valenta), Trávník, Siňavskij, Petržela (67. P. Juroška) – Vecheta.

Náhradníci

Domácí: Fendrich, Hübschman, Schön, Náprstek, Nykrín, Drchal, Jovović, Slávik, Alégué

Hosté: Fryšták, Srubek, Reinberk, Kim, Valenta, Brandner, Cicilia, Juroška, Holásek

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.