Hokejisté Vsetína zdolali Pardubice B a posunuli se do čela první ligy

foto Lední hokej - ilustrační foto.

Praha - Hokejisté Vsetína zdolali v 7. kole první ligy doma Pardubice B 2:1 a dostali se do čela tabulky o bod před Porubu, která doma podlehla Přerovu 1:2 po samostatných nájezdech. Ostravané jako poslední ztratili neporazitelnost. Vítěz minulého ročníku Zlín po úvodních třech porážkách uspěl počtvrté za sebou, v Praze vyhrál nad Slavií 3:2 v prodloužení.

Vsetín musel proti záložnímu týmu Dynama dohánět ztrátu, protože 11 sekund před koncem úvodního dějství skóroval Tomáš Urban v přesilové hře. V 37. minutě vyrovnal obránce Ondřej Smetana a v čase 44:53 rozhodl v početní výhodě další zadák Robin Staněk. Valaši před vlastním publikem napravili porážku 2:6 s Porubou z minulého domácího zápasu.

Poruba dovedla do nastavení čtvrtý ze sedmi duelů v sezoně a poprvé v něm neuspěla. Po 22 sekundách druhé části ji sice dostal do vedení Marek Tvrdoň, ale ve 26. minutě vyrovnal Daniel Ministr. O čtvrté výhře Zubrů v ročník rozhodl ve čtvrté sérii rozstřelu Darek Hejcman.

Zlín prolomil v Edenu bezbrankový stav v čase 31:55, kdy využil přesilovou hru Jan Süss. Krátce před koncem druhé části zvýšil v oslabení Fin Jesse Paukku. Ve třetí třetině Slavia srovnala krok díky dvěma trefám Jaroslava Brože z 53. a 55. minuty. Nakonec se radovali hosté, v čase 64:04 rozhodl Jakub Šlahař. Slavia si po středeční první výhře v sezoně nad Pardubicemi B polepšila na pět bodů a posunula se z posledního na 12. místo.

Na třetí místo před Jihlavu se dostal Sokolov, který vyhrál v Kolíně 3:1. Jihlavská Dukla si po úvodní třech výhrách připsala třetí porážku z posledních čtyř zápasů, v Litoměřicích podlehla 2:7. Stadion zabral po čtyřech porážkách a oslavil třetí vítězství v sezoně. Čtyřmi asistencemi se na tom podílel finský útočník Rihu Sihvonen.

Vítěz základní části minulého ročníku Třebíč doma porazila nováčka Znojmo 4:1. Na dno klesl Frýdek-Místek, který prohrál v Prostějově 1:4. Utrpěl čtvrtou porážku za sebou a celkově šestou ze sedmi utkání. Za Jestřáby dvakrát skóroval Jiří Fronk.

Shrnutí výsledků 7. kola první hokejové ligy:

Slavia Praha - Zlín 2:3 v prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)

Branky: 53. a 55. J. Brož - 32. Süss, 40. Paukku, 65. Šlahař. Rozhodčí: Jechoutek, Kosnar - Sýkora, Maňák. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1224.

Litoměřice - Jihlava 7:2 (2:0, 2:1, 3:1)

Branky: 4. Jícha, 19. Ton, 23. Cikhart, 26. T. Tomek, 46. P. Svoboda, 49. Kroupa, 51. Kuťák - 25. T. Havránek, 59. Štefančík. Rozhodčí: Valenta, Hucl - Kokrment, Pěkný. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 793.

Poruba - Přerov 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 21. Tvrdoň - 26. Ministr, rozhodující sam. nájezd Hejcman. Rozhodčí: Horák, T. Veselý - Hanzlík, O. Veselý. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 742.

Prostějov - Frýdek-Místek 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Branky: 10. a 32. Fronk, 11. Illéš, 59. Z. Doležal - 5. Svačina. Rozhodčí: Vrba, Bejček - Peluha, Vašíček. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 950.

Vsetín - Pardubice B 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky: 37. O. Smetana, 45. Staněk - 20. T. Urban. Rozhodčí: Grygera, Mejzlík - Otáhal, Komínek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 2426.

Třebíč - Znojmo 4:1 (4:0, 0:0, 0:1)

Branky: 8. Ferda, 13. Vodný, 17. Dočekal, 18. Bittner - 60. P. Beránek. Rozhodčí: R. Svoboda, Čáp - Jindra, J Dědek. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. Diváci: 2045.

Kolín - Sokolov 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)

Branky: 12. Bernat - 10. M. Rohan, 17. Vracovský, 39. R. Přikryl. Rozhodčí: Skopal, Micka - Kotlík, Roischel. Vyloučení: 6:4, navíc Kolmann - Osmík oba 5 min. Využití: 0:1. Diváci: 805.