Zahraniční ligy: Pavlenka dostal od nováčka čtyři góly. Juventus jen remizoval

ČTK ČTK
1. 10. 2023 23:28
Fotbalisté Darmstadtu se v 6. kole německé ligy dočkali prvního vítězství v sezoně. Brémy s českým reprezentantem Jiřím Pavlenkou v brance doma porazili 4:2.
Jiří Pavlenka v dresu Brém
Jiří Pavlenka v dresu Brém | Foto: Reuters

Domácí se dostali do vedení už v 5. minutě, když se prosadil Bader, a ještě do přestávky zdvojnásobil jejich vedení Skarke.

Trenér Werderu Werner o přestávce připravil dvojnásobné střídání, ani to však kýžený efekt nepřineslo.

V 62. minutě vedly domácí "Lilie", nováček soutěže, už 4:0 po trefách Mehlema a bývalého hráče Brém Kempeho, jenž se prosadil z penalty.

Hosté dokázali v závěru už pouze zkorigovat skóre díky brankám Demana a Veljkoviče.

Freiburg doma porazil Augsburg 2:0 a bodoval naplno poprvé po třech zápasech. První branku v sezoně si v 5. minutě připsal Grifo, když proměnil penaltu.

Domácí kapitán poté asistoval i u druhého gólu Freiburgu, jeho centr z rohového kopu do sítě poslal hlavou Lienhart.

Německá fotbalová liga - 6. kolo:

Darmstadt - Brémy 4:2 (5. Bader, 25. Skarke, 50. Mehlem, 62. Kempe - 70. Deman, 79. Veljkovič), Freiburg - Augsburg 2:0 (3. Grifo z pen., 56. Lienhart).

Anglická fotbalová liga - 7. kolo:

Nottingham - Brentford 1:1 (65. Domínguez - 58. Nörgaard).

AS Řím vyhrál, Juventus bral jen bod

Fotbalisté AS Řím výhrou 2:0 ukončili v Serii A bodovou sérii nováčka Frosinone. O úspěchu soupeře Slavie v Evropské lize rozhodli Romelu Lukaku a Lorenzo Pellegrini.

Římané šli doma proti Frosinone do vedení ve 22. minutě, třetí branku v sezoně dal Lukaku. Pouze Gabriel Batistuta (6) a Stephan El Shaarawy (4) dokázali dát ve svých prvních pěti startech za "Giallorossi" více gólů. Sedm minut před koncem pojistil domácím tři body Pellegrini.

AS Řím zvítězil po dvou ztrátách, poskočil s osmi body na 12. místo a částečně napravil čtvrteční blamáž 1:4 z Janova, po které se trenér José Mourinho nechal slyšet, že zažívá "nejhorší začátek sezony v roli trenéra". Frosinone prohrálo poprvé po pěti zápasech, je desáté a má devět bodů.

Římané proti Slavii nastoupí 26. října, příští týden budou hostit Servette, zatímco do Edenu přijede Šeriff Tiraspol.

Záložník Boloni Riccardo Orsolini vstřelil hattrick do sítě Empoli a zařídil domácímu týmu vítězství 3:0. Šestadvacetiletý italský reprezentant dal v nejvyšší soutěži tři branky poprvé v kariéře.

Boloňa zvítězila po sérii tří remíz, zatím prohrála pouze v úvodním kole doma s AC Milán (0:2). Empoli nenavázalo na domácí výhru 1:0 nad Salernem z uplynulého kola a prohrálo šesté ze sedmi utkání.

Utkání mezi Bergamem a Juventusem skončilo bezbrankovou remízou. Juventus nebodoval naplno podruhé z posledních tří kol a na první Inter Milán ztrácí na čtvrté příčce už čtyři body.

Italská fotbalová liga - 7. kolo:

Boloňa - Empoli 3:0 (21., 66. a 90.+2 Orsolini), Udine - FC Janov 2:2 (23. Lucca, 90.+1 vlastní Matturro - 14. a 41. Gudmundsson), Bergamo - Juventus Turín 0:0, AS Řím - Frosinone 2:0 (22. Lukaku, 83. Pellegrini).

Atlético otočilo zápas s Cádizem

Fotbalisté Atlétika Madrid v 8. kole španělské ligy vymazali dvoubrankovou ztrátu a porazili Cádiz 3:2.

Cádiz vedl v Madridu o dvě branky už ve 27. minutě, když se prosadili Lucas Pires a Martí. Obrat odstartoval pět minut na to Correa. 46 vteřin po začátku druhého dějství srovnal Colina a svou druhou brankou v utkání dokonal otočku Correa. Atlético Madrid vyhrálo potřetí v řadě.

Betis Sevilla si před čtvrtečním střetnutím s pražskou Spartou v základní skupině Evropské ligy snadno poradil s Valencií 3:0. Triumf mu vystřelil ve 41. minutě odchovanec Assane Diao, který skóroval i při čtvrtečním debutu na hřišti Granady.

Mládežnický reprezentant Španělska se ve věku 18 let a 24 dní stal nejmladším hráčem 21. století, kterému se podařilo dát branku v prvních dvou startech v La Lize. Překonal rekord Markela Susaety z roku 2007, jemuž tehdy bylo 19 let a 275 dní. Ve druhém poločase pojistili vítězství "Béticos" Roca a Ezzalzúlí.

Almería neudržela tříbrankové vedení a s Granadou remizovala 3:3. Domácí přitom vedli 3:0 díky hattricku Luise Suáreze ze závěru prvního poločasu.

Suárez se poprvé prosadil do sítě Granady ve 41. minutě a na tři góly mu stačilo 5 minut a 25 vteřin. Na všechny branky mu přihrál Ramazani, kterému se něco takového podařilo jako prvnímu v historii klubu.

Almería ale vedení neudržela a stále čeká na první vítězství v nové sezoně. Granada sice po přestávce zahodila penaltu, ale další pokutový kop devět minut na to už proměnil Zaragoza.

Na rozdíl jedné branky v 70. minutě snížil Sánchez a chvíli na to vyrovnal Uzuni. Almería tak jako jediná ve španělské lize ještě nevyhrála.

Španělská fotbalová liga - 8. kolo:

Almería - Granada 3:3 (41., 44. a 45.+1 Suárez - 65. Zaragoza z pen., 70. Sánchez, 86. Uzuni), Alavés - Pamplona 0:2 (36. Arnaiz, 90. Budimir), Betis Sevilla - Valencie 3:0 (41. Diao, 52. Roca, 85. Ezzalzúlí), Atlético Madrid - Cádiz 3:2 (32. a 67. Correa, 46. Molina - 12. Lucas Pires, 27. Marti).

1. Real Madrid 8 7 0 1 16:6 21
2. FC Barcelona 8 6 2 0 19:8 20
3. Girona 8 6 1 1 18:11 19
4. Atlético Madrid 7 5 1 1 18:7 16
5. San Sebastian 8 4 3 1 16:10 15
6. Bilbao 8 4 2 2 13:9 14
7. Betis Sevilla 8 3 3 2 10:12 12
8. Vallecano 8 3 3 2 9:11 12