Další smůla pro Krále. Expert ho chválil, jenže Union znovu schytal gól last minute

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Jako kdyby se zamotal v nepříjemné časové smyčce. Poprvé měl Alex Král nehoráznou smůlu a podruhé zase. Jeho Union Berlín v Lize mistrů znovu prohrál po gólu z konce zápasu. Proti Braze (2:3) nepomohla Králova asistence u první trefy Sheralda Beckera ani dvoubrankový náskok. Euforie čišela z Lukáše Horníčka: brankář české jednadvacítky s dalšími náhradníky Bragy slavil rozhodující zásah v 94. minutě. V ten samý čas minule proti Unionu udeřil i Real…

Alex Král s Unionem Berlín i podruhé v Lize mistrů prohrál, znovu po gólu z 94. minuty.

Přivřel oči a možná si říkal: „Jsem snad prokletý?“ Král před dvěma týdny při premiéře v Lize mistrů schytal brutální faul a pak se připletl k vítěznému gólu Realu Madrid. V úterý večer to dlouho vypadalo aspoň na bod za remízu 2:2. Jenže tu vymazal akurátní volej žolíka Andrého Castra.

Nebe nad Berlínem se zatáhlo a rychle z něj padaly dešťové kapky. Unionu ale nepršelo štěstí, což poznal i Král. V 93. minutě mohl vystřelit historicky první vítězství v prestižní Champions League, jenže jeho ránu zpoza šestnáctky vyrazil pozorný brankář Matheus. Zbytek znáte: hrdinou nebyl Král, nýbrž veterán Castro.

Fanoušci na našlapaném Olympijském stadionu, kde je Union v pohárovém azylu, se po sobě nechápavě dívali a v některých tvářích se leskly slzy. Trenér Urs Fischer na střídačce kroutil hlavou nad poťouchlostí osudu: ještě před pěti lety s Unionem hrál druhou ligu a teď mu podruhé utekl cenný bod z Ligy mistrů.

„Další hořká porážka. Neproměnili jsme pár šancí a přišel trest,“ ucedil zklamaný Fischer.

Součástí působivého příběhu klubu z někdejšího Východního Berlína je od léta i reprezentační záložník Král, jenž od začátku sezony chyběl v jediném zápase. Byl vidět i proti Braze: běžela 30. minuta, když se blýskl chytrou kolmicí na pelášícího Beckera a po gólu na 1:0 gratuloval surinamskému útočníkovi jako první. „Dokonalá přihrávka, šla přesně do běhu,“ chválil ve studiu televizní stanice Nova Sport bývalý útočník Roman Bednář.

Král ještě před výkopem na trávníku poklábosil s Rodrigem Zalazarem, někdejším parťákem ze Schalke, jenž od léta hraje právě v Braze. Dobrá nálada kudrnatému záložníkovi ještě chvíli vydržela: hned zkraje zápasu radostně skočil na záda Robina Gosense, jenže rychlý gól Unionu sebralo video kvůli těsnému ofsajdu.

Byl to jen začátek bláznivého večera, který načal transparent fanoušků Unionu namířený proti UEFA. Důvod? Nucené pohárové stěhování z postaršího stadionu An der Alten Försterei: „Neřešíte sport. Jediné, co vás zajímá, jsou peníze.“

Král a spol. na konci první a startu druhé půle prošustrovali dvoubrankové vedení a parta ze severu Portugalska předvedla úchvatný comeback, který na konci ještě zvýraznila. Ve skupinové fázi Ligy mistrů vyhrála po 11 letech, zato Union si musí na první body minimálně tři týdny počkat.

1 : 0 Dortmund - PSG 1 : 0 69. min Živě
20240501T21 : 00:00+0200