Poruba v čele první ligy. Zlín vyhrál popáté v řadě, Sokolov - Vsetín 3:0

Autor: ČTK
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

Hokejisté Poruby zvítězili v 8. kole první ligy v Chrudimi nad Pardubicemi B 5:1 a posunuli se do čela tabulky. Využili ztrátu Vsetína, který prohrál v Sokolově 0:3 a klesl právě za Baník až na třetí místo. Obhájce triumfu v druhé nejvyšší soutěži Zlín doma porazil Třebíč a po nepodařeném startu vyhrál už popáté v řadě.

Poruba, která bodovala ve všech zápasech v sezoně a v sobotu po šesti výhrách poprvé neuspěla doma proti Přerovu (1:2 po sam. nájezdech), získala v Chrudimi proti béčku Pardubic do 14. minuty dvoubrankový náskok. Postarali se o něj Kanaďan Aaron Berisha a Lotyš Frenks Razgals, který využil přesilovou hru. Ve druhé třetině zvýšil Petr Mrázek.

Záložní tým Dynama sice ve 48. minutě využil díky Michalu Pochobradskému přesilovou hru a zkorigoval stav, ale pak inkasoval v závěru dvakrát při své přesilovce. Nejprve minutu a půl před koncem při power play zamířil do prázdné branky čtyřicetiletý útočník Lukáš Krenželok. Bývalý hráč Vítkovic, Slavie a Liberce, který sehrál v extralize 1092 zápasů, nastoupil za Porubu poprvé v sezoně. Z úniku ještě dovršil skóre 34 sekund před koncem Tomáš Šoustal.

Vsetín musel strávit druhou porážku v sezoně. V Sokolově ztrácel od 4. minuty, kdy otevřel skóre Štěpán Csamangó. V čase 53:27 pojistil vedení Baníku v přesilovce Roman Přikryl a 45 sekund před koncem zpečetil výsledek při power play Daniel Kružík. Gólman Vladislav Habal z extraligových Karlových Varů i ve druhém startu v ročníku za Sokolov udržel nulu a pochytal 47 střel Valachů.

V dresu Zlína debutoval finský útočník Miko Salmio, který hrál v minulé sezoně ve finské lize v celku Sport Vaasa a u Beranů se uchází o smlouvu na dvoutýdenní zkoušce. V týmu už působí tři jeho krajané - v obraně Aleksi Salonen, bývalý Salmiův spoluhráč z Jyväskylä, a v útoku Atte Huhtela a Jesse Paukku.

Hned v 7. minutě se nová akvizice uvedla asistencí u úvodního gólu Pavla Sedláčka. V čase 46:27 zvýšil v přesilové hře Salonen. V polovině závěrečné části také v početní výhodě vykřesal Horácké Slavii naději Ladislav Bittner, ale 10 sekund před koncem do prázdné branky upravil na 3:1 Martin Novák. Berani dávají zapomenout na úvod sezony, kdy měli na kontě ze tří zápasů jediný bod a klesli na poslední místo.

V brance pražské Slavie se v Pelhřimově proti Jihlavě představil Šimon Zajíček zapůjčený z Litvínova, ale porážce 1:3 nezabránil. Inkasoval už po 26 sekundách, kdy jej překonal Otakar Šik. V 33. minutě vyrovnal obránce Dušan Žovinec, ale v čase 38:22 rozhodl zadák Filip Dundáček a 33 sekund před koncem ještě při power play skóroval Radek Pořízek. Slavia, v které v pondělí skončil po vzájemné dohodě sportovní manažer Jaroslav Bednář, prohrála posedmé v ročníku.

Znojemský nováček nenavázal na předchozí dvě domácí výhry, prohrál s Prostějovem 3:5 a připsal si šestou porážku v sezoně. Orlům nepomohly ani dvě branky Švéda Antona Karlssona, za Jestřáby dvakrát skóroval Matouš Venkrbec.

Za Litoměřice nastoupil na střídavý start sparťanský obránce Michael Krutil, který už měsíc vypomáhal v extralize Českým Budějovicím, a musel strávit porážku v Přerově 0:3. Za Zubry vychytal díky 31 zásahům první čisté konto v sezoně Michal Postava.

Poslední Frýdek-Místek podlehl doma Kolínu 0:1 a popáté za sebou nebodoval. V 18. minutě rozhodl Matěj Morong, brankář Jakub Soukup udržel díky 31 úspěšným zákrokům podruhé v sezoně čisté konto.