Hronek si připsal v NHL přihrávku ve čtvrtém utkání za sebou

foto Utkání zámořské hokejové NHL: Vancouver Canucks - Nashville Predators, 31. října 2023. Elias Pettersson z Vancouveru střílí gól.

New York - Filip Hronek přispěl jednou asistencí k výhře hokejistů Vancouveru 5:2 nad Nashvillem a na gól přihrál ve čtvrtém utkání NHL v řadě. Český obránce si bod připsal u vítězné trefy hrdiny zápasu Eliase Petterssona, který nasázel hattrick. Ve druhém utkání úterního programu podlehlo Toronto doma Los Angeles 1:4.

Fotogalerie

Nashville otočil v 17. minutě během třiceti sekund skóre na 2:1, ale poté vzal osud zápasu do svých rukou Pettersson. Švédský útočník ve druhé třetině vyrovnal švihem z mezikruží a využil za Hronkovy asistence přesilovou hru střelou z pravého kruhu. Z dorážky zvýšil v úvodu třetího dějství J.T. Miller a výhru zpečetil Pettersson při risku hostů bez gólmana.

"Jsem velmi šťastný, že jsme opět vyhráli a že jsem dal hattrick," rozplýval se po druhém třígólovém večeru v NHL Pettersson, který je nyní s 16 body (5+11) druhý v kanadském bodování soutěže. "Myslím si, že klíčové je sebevědomí. I když nehrajete nejlepší zápas, tak si musíte věřit," vysvětlil.

Tři asistence zaznamenal kapitán Vancouveru Quinn Hughes a zaokrouhlil tím počet bodů v NHL na 250 (29+221) v 292 utkáních. Této hranice dosáhlo v historii soutěže rychleji pouze jedenáct obránců, přičemž rekord drží Cale Makar (241). Na straně poražených odehrál Ryan O'Reilly tisící zápas v NHL.

Hronek stále čeká na první gól v sezoně, ale s osmi asistencemi v devíti zápasech je mezi obránci na páté příčce v celé NHL. Více přihrávek nasbíral z beků jen Moritz Seider (9) z Detroitu. Český zadák patří s osmi kladnými body k nejlepším v soutěži i ve statistice +/-, ve které má více bodů jen trojice hráčů včetně Davida Pastrňáka (9).

I přes výhru ale trenér Vancouveru Rick Tocchet kritizoval obrannou hru mužstva. "Dopustili jsme se mnoha ztrát, hráli jsme lehkovážně. Takhle nemá vypadat naše značka," řekl Tocchet. "Je skvělé, že jsme vyhráli. Některé individuality nás táhly. Ale jako tým si musíme uvědomit, jakým stylem je potřeba hrát a že tento výkon není cesta, jak být dlouhodobě úspěšný," doplnil.

Los Angeles vyhrálo venku i čtvrtý zápas v sezoně. Už ve 12. minutě vedli hosté zásluhou Andrease Englunda a Phillipa Danaulta o dva góly. V polovině utkání zvýšil Arthur Kalijev. Torontu dala naději trefa Johna Tavarese ve 49. minutě v přesilové hře, ale znovu třígólový náskok zařídil Adrian Kempe.

"Podali jsme solidní týmový výkon," prohlásil trenér Los Angeles Todd McLellan. "Ubráněná přesilová hra v úvodu nás nakopla, dali jsme první gól a důležité bylo, že jsme nepolevili a celý zápas drželi pedál na plynu," podotkl. Kouč Toronta Sheldon Keefe uznal, že jeho svěřenci působili až na pár záblesků unaveným dojmem.

U jediné branky Toronta asistoval William Nylander, který bodoval v každém z úvodních devíti utkání nové sezony a vytvořil tím klubový rekord. Velmi aktivní byl jeho spoluhráč David Kämpf, který vyslal pět střel, ale první gól v sezoně nedal. Český útočník má po devíti utkáních na kontě dvě přihrávky.

NHL:

Toronto - Los Angeles 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Branky: 49. Tavares - 7. Englund, 12. Danault, 30. Kalijev, 53. Kempe. Střely na branku: 30:27. Diváci: 18.531. Hvězdy zápasu: 1. Byfield, 2. Talbot, 3. Kempe (všichni Los Angeles).

Vancouver - Nashville 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

Branky: 21., 37. a 58. E. Pettersson (na druhou Hronek), 14. Lafferty, 45. J.T. Miller - 17. Sissons, 17. Fabbro. Střely na branku: 27:29. Diváci: 18.413. Hvězdy zápasu: 1. E. Pettersson, 2. Q. Hughes, 3. Demko (všichni Vancouver).

5.Nashville940525:268
6.Minnesota932432:388