vv auto

Ženy stoprocentní, muži těsně prohráli

2. listopad 2023, 06:16

Kutná Hora - Programově nabitý víkend FBC Kutná Hora odstartoval úspěšným florbalovým utkáním žen. Následovala těsná prohra mužů. V neděli ženy zopakovaly sobotní výkony a odnesly si znovu plný počet bodů.

Prvním zápasem víkendu bylo utkání proti FbK Horní Suchá. Ženy v něm výrazně dominovaly a zaslouženě vyhrály v poměru 7:3. Dominance byla vidět hned po první třetině, když výběr Davida Štursy vedl 3:0. V zápase se nejvíce blýskly sestry Dubské, které nasbíraly celkem 7 kanadských bodů. Hráčkou utkání byla vyhlášena brankářka Lucie Melicharová, která svými 44 zásahy pomohlak výhře.

Komentář domácích Štursa David (Trenér): První dvě třetiny z naší strany přesně podle pokynů, v třetí už jsme se nechali strhnout ke hře nahoru a dolů a v té byl soupeř se skvělou brankářkou vyrovnaným týmem. Pro nás jasné ponaučení, že nám věci fungují, ale musíme udržet koncentraci 60 minut. Máme stále na čem pracovat. Uděláme to hned zítra v dalším zápase. Děkuji soupeři za zápas a přeji mu hodně štěstí v dalších zápasech.

Komentář hostů Březina Josef (Trenér): Velmi hořké utkání po dlouhé cestě. Bohužel nám dělají stále problém vstupy do zápasů, a to dnes prohrálo utkání. Děkujeme soupeřům za dnešní férové utkání a přejeme jejich hráčce brzké uzdravení. Děkujeme také rozhodčím a divákům.

Do souboje mužů proti FBC Draci Říčany se všichni hráči pustili velmi energicky. Ve čtvrté minutě otevřel skóre Staňo za asistence Chalupy. To byl však jediný moment kutnohorského výběru, kdy vedl. V deváté minutě útočníci Říčan vyrovnali a těsně před odchodem na první pauzu přidali další – druhý – gól. V první polovině druhé třetiny pak přišla epizoda velkého vylučování na obou stranách, avšak to také nepomohlo k vyrovnání. Naopak se soupeři podařilo navýšit náskok. Na druhou přestávku se šlo do kabin za stavu 2:4. Chvíli po zahájení třetí části Kutná Hora vstřelila kontaktní branku. Ale ani to nepomohlo na cestě za otočením vývoje zápasu. Za utkání měl mužský výběr možnost hrát dvakrát přesilovku 5 na 3. Bohužel tuto možnost nevyužili ve svůj prospěch. Utkání nakonec skončilo navzdory velkému tlaku domácích v závěru těsnou prohrou 4:5.

Komentář domácích Rowe Adam (Trenér): Utkání probíhalo ve vysokém tempu. Kvalitní utkání, které se dá hodnotit jako divizní. Prohráli jsme si zápas díky nevyužitým přesilovkám. Děkujeme soupeři za zápas a těšíme se na odvetu.

Komentář hostů Čechovič Adam (Trenér): Extrémně bojovné utkání, což jsme tak nějak čekali. Soupeř předvedl velmi dobrý výkon, nepouštěl nás k naší hře a byl důraznější, díky čemuž získal mnoho míčků navíc a mohl chodit do brejkových situací. Od nás to nejlepší výkon nebyl a s četnými absencemi odvážíme cenné tři body. Kromě pochvaly soupeře a atmosféry v hale, včetně našich diváků, kterých na venkovní zápas dorazilo mnoho (za což díky), bych do detailů nerad zabíhal a doufám, že se s obdobnými problémy se budeme potýkat co nejméně a půjde hlavně o florbal.

Posledním zápasem víkendu bylo střetnutí žen a FBK TJ Svitavy. Do zápasu vstoupily oba týmy velmi opatrně. Prvního gólu se diváci dočkali až po trefě Trpišovské v 19. minutě. Druhá třetina už vypadala o poznání lépe pro kutnohorské hráčky. Do šaten se z ní totiž odcházelo za stavu 5:0. Dlouho to vypadalo, že brankářka Petráková udrží čisté konto. To se bohužel nestalo. To však nic nemění na tom, že tým žen dokázal vyhrát i druhý domácí zápas víkendu. Konečné skóre bylo 7:2 ve prospěch domácího výběru. Hráčkou zápasu byla vyhlášena Natalie Trpišovská, nejvíce bodů nasbírala Natálie Dubská.

Komentář domácích Štursa David (Trenér): Dnes mám z utkání smíšené pocity. Ano, vítězství, možná na první pohled snadné, ale tak tomu nebylo. Dneska nám chyběl hlavně pohyb a z toho pramenilo až neuvěřitelné množství chyb. Musíme se z chyb poučit a příště být zase tím týmem, kterým chceme být. Děkuji soupeři za férový zápas, přejeme mu hodně štěstí v dalších zápasech a klidnou cestu domů.

Komentář hostů Jirčík Luboš (Vedoucí): Dnes pro nás těžký zápas s okleštěnou sestavou. Našim hráčkám nejde odepřít bojovnost, ale dnes to na víc nestačilo. Gratulace soupeřkám k vítězství a těšíme se na odvetu.