Česká nádhera v zámoří! Útočník předvedl nečekaný Michigan

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Aktualizováno

Nejen v NHL padají krásné góly. Ve farmářském týmu Wichita Thunder z ECHL, který je filiálkou San Jose Sharks, vystřihl český útočník Michal Stínil parádní ‚Michigan‘. Za brankou nabral puk na čepel hokejky a hodil ho pod horní tyčku gólmanovi Idaha.

Michal Stínil na archivním snímku.

Čtyřiadvacetiletý Stínil, který hrával za chomutovskou juniorku a za mořem (NAHL, NCAA) působí osmým rokem, už předtím snižoval na 1:2 v přesilovce. O šest minut později znovu skóroval, když fikaně nechal puk doputovat za čáru po zádech brankáře a obránce zasáhl pozdě. Hosté nakonec prohráli 4:5 po prodloužení, Stínil má po osmi zápasech sezony bilanci 4+3.

Na nejsledovanější scéně v NHL už stejnou fintu zpopularizovali Andrej Svečnikov, Filip Forsberg či Trevor Zegras, na MS 2011 se s ní blýsknul i Fin Mikael Granlund. Přezdívku ale dostala díky útočníkovi univerzitního týmu Michiganu Mikeu Leggovi, který ji s úspěchem předvedl v roce 1996 proti Minnesotě a jeho hokejka se díky tomu objevila v Síni slávy v Torontu.

ECHL byla v minulých letech považována za divokou, násilnickou soutěž, v níž se neobejdete bez ohánění pěstmi. Stínil však předvedl, že i na této úrovni si fanoušci mohou odnést ze zápasu estetický prožitek.

Česko - Švédsko dnes 16 : 00
20240504T16 : 00:00+0200
Česko vs. Švédsko
Česko
Švédsko

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.