4. listopadu 2023 • 17:45

SESTŘIH: Pardubice - Zlín 0:1. Bužek první trefou zařídil tři body

Autor: iSport.cz
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Záchranářský duel Pardubic se Zlínem 14. kola FORTUNA:LIGY zvládi lépe hosté. Jediným gólem utkání rozhodl Alexandr Bužek v nastavení prvního poločasu. Pro devatenáctiteltého mladíka to byla první ligová trefa. Zlín, který čekal na ligovou výhru od srpna, si pod koučem Červenkou drží neporazitelnost. Pardubice cítí zklamání, tým Radka Kováče šanci posunout se do klidnějších vod nevyužil.

„Ševci“ ani ve třetím soutěžním utkání pod novým trenérem Bronislavem Červenkou neprohráli a neinkasovali. V neúplné tabulce sice zůstali poslední, ale mají stejně bodů jako patnácté České Budějovice, které v neděli nastoupí v Liberci. Pardubičtí utrpěli první porážku po čtyřech kolech a patří jim 13. pozice.

Východočeši v úvodní půli častěji drželi míč, ale přes pevnou obranu soupeře se do šancí ani do zakončení téměř nedostávali. V 17. minutě Vackovu střelu snadno chytil Dostál a zlínský brankář poté zblízka vychytal i Zlatohlávka.

„Ševci“ následně několikrát zahrozili. Bartošákovu ránu z dálky gólman Budinský vyrazil pouze před sebe, Černín sice dostal míč do sítě, ale gól neplatil kvůli útočnému faulu. Pak zlínský Čelůstka křížnou ranou těsně minul.

Ve druhé minutě nastaveného času prvního poločasu hosté otevřeli skóre. Bužek vystřelil zpoza šestnáctky a jeho ránu domácí Kukučka nešťastně tečoval mimo dosah Budinského. Devatenáctiletý záložník se prvního ligového gólu dočkal v sedmém utkání.

Po nezáživném začátku druhého dějství se Pardubičtí dostali do několika zajímavých možností. Zlatohlávek po souhře s Helešicem z dobré pozice vypálil vedle, střídající Solil po rohu hlavičkoval kousek nad břevno.

V závěru si Pardubičtí výraznější tlak nevytvořili. Přesto mohl těsně před koncem vyrovnat Bužek vlastní brankou, ale pozorný Dostál míč na poslední chvíli vyrazil.

Zlínští navázali na středeční výhru 1:0 v Ostravě v osmifinále domácího poháru. „Ševci“ bodovali v šestém z posledních sedmi vzájemných ligových duelů, venku zvítězili teprve podruhé z minulých 40 utkání nejvyšší soutěže. Pardubičtí protáhli domácí ligovou sérii bez výhry na pět zápasů.

Domácí:

Hosté: 45+2. Bužek

Domácí: Budinský – Icha, Kukučka, Ortíz, Tischler (86. Černý) – Vacek (C) – Daněk, Darmovzal (46. Solil), Hlavatý (67. Mukwelle), Míšek (46. Helešic) – Zlatohlávek (73. Krobot).

Hosté: S. Dostál – Cedidla, Černín, Didiba, Čelůstka – Bužek, González (53. Tkáč) – Fantiš (C) (87. Pidro), Slončík (74. Simerský), Bartošák (74. Reiter) – Vukadinović (87. F. Žák).

Náhradníci

Domácí: Kinský, Donát, Patrák, Černý, Pikul, Krobot, Helešic, Surzyn, Solil, Matoušek, Mukwelle

Klíčové momenty utkání:

Pardubice - Zlín: Moravané jdou do vedení, tribuny šokoval Bužek, 0:1!

Pardubice - Zlín: Vukadinovič došlápl na Ortize, ale nedostal ani žlutou kartu

Pardubice - Zlín: Málem vlastní gól! Bužek mohl být hrdinou i psancem
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Pardubice - Zlín: Zlatohlávek v tutovce netrefil bránu!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.