Sokolský zpravodaj

Nabojčenko podruhé během měsíce vylepšila český rekord na 50 metrů motýlek

Daryna Nabojčenko jako první česká reprezentantka zaplavala 50 metrů motýlek pod 26 sekund. Na víkendové Velké ceně Brna vylepšila vlastní národní rekord v krátkém bazénu o 14 setin na 25,91.

Ukrajinská rodačka Nabojčenko, která v Česku žije od jedenácti let, rekord posunula dvakrát během necelého měsíce.

Získala ho v polovině října na Plzeňských sprintech, kdy výkonem 26,05 splnila limit pro prosincové mistrovství Evropy v krátkém bazénu. Nový rekord ji aktuálně řadí na páté místo letošních evropských tabulek.

Velká cena Brna byla pro české plavce poslední šancí na splnění limitů pro ME v krátkém bazénu, ale požadovaný výkon k účasti v rumunské Otopeni nikdo další kromě dřívějších "limitářů" nezaplaval.

Nejblíže k tomu byla sedmatřicetiletá Petra Weber, které na trati 50 metrů prsa utekl limit o čtyři setiny.