FC Turín se střídajícím Zimou porazil Sassuolo a vyhrál podruhé za sebou

foto Utkání 11. kola italské fotbalové ligy FC Turín - Sassuolo, 6. listopadu 2023. David Zima a Alessandro Buongiorno (vpravo) z domácího celku se objímají během vítězné oslavy na konci zápasu.

Řím - FC Turín se střídajícím obráncem Davidem Zimou porazil v dohrávce 11. kola italské fotbalové ligy 2:1 Sassuolo a po sérii pěti zápasů bez výhry zvítězil podruhé za sebou. Rozhodující gól vstřelil v 68. minutě Nikola Vlašič.

Český reprezentant Zima nebyl v základní sestavě Turína, ale na hřiště se dostal ještě před přestávkou, když ve 44. minutě vystřídal zraněného spoluhráče Ricarda Rodrígueze. Turín se posunul na dvanácté místo tabulky, Sassuolo je patnácté.

V druhém dnešním zápase si otevřel střelecký účet v Serii A sedmnáctiletý německý záložník Arijon Ibrahimovič a pomohl k výhře Frosinone 2:1 nad Empoli. Jmenovec slavného švédského kanonýra, který v týmu ligového nováčka hostuje z Bayernu Mnichov, se stal nejmladším hráčem v jedné z elitních pěti evropských soutěží, jenž si v této sezoně připsal branku i gólovou asistenci v jednom utkání. Frosinone si polepšilo na 11. místo, Empoli zůstalo předposlední.

Italská fotbalová liga - 11. kolo:

Frosinone - Empoli 2:1 (58. Cuni, 74. Ibrahimovič - 86. Caputo), FC Turín - Sassuolo 2:1 (5. Sanabria, 68. Vlašič - 18. Thorstvedt).