Rozjetý Kane přidal další dva góly, Dortmund prohrál ve Stuttgartu

Autor: ČTK, iSport.cz
0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Harry Kane přispěl dvěma góly k výhře fotbalistů Bayernu Mnichov 4:2 nad nováčkem německé ligy Heidenheimem a po 11 kolech má na kontě už 17 branek. V minulé sezoně by anglický útočník, který přišel do Bayernu v létě z Tottenhamu, s tímto součtem byl králem střelců.

Obhájci titulu vedou o bod před Leverkusenem, který se v neděli utká s Unionem Berlín. Úřadující vicemistr Dortmund podlehl 1:2 ve Stuttgartu a z posledních tří zápasů získal jen bod. Vítězství domácím zajistil uzdravený Guirassy, který je s 15 brankami v pořadí střelců druhý za Kanem.

Bayern vedl v poločase díky Kaneovi 2:0, ale Heidenheimu se povedlo vyrovnat. Střídající Guerreiro ale favorita rychle znovu poslal do vedení a pět minut před koncem pečetil pátou výhru stále neporaženého týmu v řadě Choupo-Moting. Brankář Manuel Neuer porazil už 36. ligového soupeře, čímž vyrovnal rekord Lothara Matthäuse a Miroslava Votavy.

Stuttgart mohl jít proti Dortmundu do vedení už v 11. minutě, pokutový kop nařízený za faul brankáře Kobela ale Führich neproměnil. Skóre tak otevřel Dortmund, ve 36. minutě se prosadil Füllkrug. Krátce před pauzou vyrovnal Undav. V 67. minutě se do hry po dvoutýdenní zdravotní pauze dostal Guirassy a v závěru proměnil penaltu, jež byla nařízena opět za faul brankáře hostů.

Stuttgart se tak svému dnešnímu soupeři vzdálil na rozdíl tří bodů a je třetí. Dortmund ztrácí na vedoucí Bayern už osm bodů.

Utkání mezi Augsburgem a Hoffenheimem v 57. minutě přibližně na pět minut přerušil dělobuch hozený ze sektoru hostí k rohovému praporku. „Nikdy jsem na fotbalovém stadionu neslyšel tak hlasitou ránu,“ řekl zkušený mezinárodní rozhodčí Felix Brych. „Jasně jsem řekl, že pokud se něco takového bude opakovat, musíme opustit hřiště,“ dodal.

Německá fotbalová liga - 11. kolo:

Augsburg - Hoffenheim 1:1
Branky: 53. Demirovič - 23. Weghorst

Bayern Mnichov - Heidenheim 4:2
Branky: 14. a 44. Kane, 72. Guerreiro, 85. Choupo-Moting - 67. Kleindienst, 70. Beste

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.