Orientační nabídka

Znak města Hořice (odkaz na titulní stránku)

Hořice - Oficiální web Město kamenné krásy

Hořický kros pro medailisty MČR Fejfara a Císařovou!

Nejen náročné trati, ale i typicky podzimnímu počasí navzdory čelilo 124 odvážných běžců a běžkyň z celé východočeské oblasti. Zázemí sportovní akci opět poskytly městské prostory Dachovského historického koupaliště. Město Hořice letos ještě prohloubilo spolupráci s organizátory Běžecké školy Run4fun, což potvrdila například unikátní skládaná medaile s motivy erbu „města kamenné krásy“.
Hořický kros

Ačkoliv byl závod skrápěn sněhem i deštěm, tak všichni účastníci vypadali před startem i v cíli uspokojeni hřejivým pocitem dobře odvedené práce. Vše zahájili nejmladší, kteří po svém výkonu byli odměněni medailí, tričkem a drobným dárkem. Stejně jako dospěláci pak mohli využít bohaté občerstvení. Minizákusky, trubičky, jablka, tyčinky, čaj a pro zletilý doprovod i pivo. Atmosféra dětí, které běží před hlavním závodem je elektrizující a již neodmyslitelně patří k Hořickému krosu.

Dospělý se vydali na trať intervalovou metodou přesně od 10:30h. Jako úplně první začal ukrajovat metry místy bahnité trati Český reprezentant v běhu do vrchu a medailista z Mistrovství České republiky v maratonu Ondřej Fejfar. Zkušeného matadora se symbolicky vydal pronásledovat hned z druhé pozice nadějný místní talent Milan Krupka. Milan v jedné fázi dokonce smazal 15s náskoku a virtuálně běžel na první pozici, ale své silové a vytrvalostní kvality ukázal soupeř zejména v kopci a následné technické pasáži v prostředí lomu U Josefa. Do cíle doběhl v kvalitním čase 21:14min. Na soupeře nečekal dlouho, Milan Krupka doběhl v čase 21:27min. První dva v cíli nakonec určili i první dvě pozice v celém závodě. Boj o třetí místo byl však otevřený. Někdejší vítěz Adrien Zámečník, Jiří Čivrný, Tomáš Polonský, nebo královedvorský Tomáš Hak chtěli ukázat své zkušenosti z minulých účastí. Nejsilnější byl nakonec spíše silniční specialista Jiří Čivrný, který za druhou příčkou Milana Krupky zaostal o necelých deset vteřin. Ostatní jmenovaní sice předvedli vyrovnané výkony, ale až dvě minuty za vítězným Fejfarem.

Ženy podobně jako v jiných letošních východočeských závodech překvapila „nová krev“ vytrvalecké scény. Svěřenkyně jednoho z organizátorů Milana Janaty zaběhla jistý výkon 24:38min. „Hořický kros jsme využili jako přípravný závod před MČR v krosu, které se koná o týden později. Aneta měla za úkol běžet zadrženě, ale měla zkušenou soupeřku a kopce takového charakteru, jaké jsou v Hořicích ji nesvědčí, proto jsme maximálně spokojeni, že závod dopadl vítězně,“ hodnotí trenér někdejší mládežnickou medailistku MČR v běhu na 400m překážek. Druhou příčku si jasně získala bývalá reprezentantka Táňa Metelková a pro celkový bronz doběhla juniorka Aneta Čípová z AK Iscarex Česká Třebová.

Nejen předání cen proběhlo za osobní účasti místostarosty města Hořice Pavla Bičiště. „Pro letošní ročník jsme vyhověli žádosti běžců a rozšířili jsme počet kategorií. Díky skvělým partnerům akce jsme měli spoustu hodnotných cen nejen pro umístěné, ale také do tradiční běžecké tomboly,“ kvituje přístup místních i celorepublikových partnerů akce Bořek Jančík, místní legenda vytrvalostního běhu a organizátor. Poslední slovo a poděkování si vzal majitel Run4fun Tomáš Bret, hořický rodák vymyslel nádhernou členitou trať. „Děkujeme za přízeň nejen běžcům, ale všem, kdo nezištně drží při nás, ať jsou časy lepší, či horší. Z partnerů jsou kamarádi a my si ceníme jednotlivé spolupráce s každým z nich! Díky!“

Zdroj: Run4fun