Florbalisté Střešovic zdolali Wiler a postoupili do finále Poháru mistrů

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Florbalisté Tatranu Střešovice zdolali v odvetě semifinále Poháru mistrů švýcarský SV Wiler-Ersigen 4:3 v prodloužení a v lednu si zahrají o triumf se švédským Falunem. V základní hrací době skončil zápas 3:3 stejně jako v neděli v Kirchbergu 3:3, po 75 sekundách nastavení rozhodl Milan Meliš. Do finále se dostali Pražané stejně jako v roce 2011, kdy pak v Mladé Boleslavi prohráli s SSV Helsinky. O triumf bojovaly také o rok dříve Vítkovice, které podlehly Storvretě.

Archivní foto

O pořadateli a termínu finále se bude rozhodovat, kandidátem jsou i Střešovice. V ženském finále se utká Pixbo Wallenstam s kapitánkou české reprezentace Eliškou Krupnovou s dalším švédským celkem Thorengruppen IBK.

Hned v úvodní minutě pomohla hostujícímu brankáři Yanickovi Flurymu horní tyč po střele Marka Beneše, který se v čase 7:39 už podílel na vedoucí brance. Po jeho přihrávce se trefil Martin Kisugite. O zvýšení náskoku se postaral ve 14. minutě Jonáš Kreysa. Za 53 sekund při vyloučení Davida Šimka snížil Jan David Bürki a za dalších 10 sekund vyrovnal Michael Wyss.

Vedení Tatranu vrátil 40 sekund před první pauzou Jakub Boček. Ve druhé třetině měl více šancí Wiler s českým asistentem trenéra Radkem Sikorou a v útoku s jeho synem Radkem mladším a ve 33. minutě smazal ztrátu Philipp Affolter. Ve třetí třetině branka nepadla a v nastavení Fluryho překonal Meliš.

Odvetný zápas semifinále Poháru mistrů ve florbalu:
Tatran Střešovice - SV Wiler-Ersigen 4:3 v prodl. (3:2, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Kisugite (Marek Beneš), 14. Kreysa, 20. J. Boček (Eliáš), 62. Meliš (Kisugite) - 14. Bürki (Dudovič), 15. Wyss (Dudovič), 32. Affolter (Laubscher). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil (oba ČR). Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 873. První zápas: 3:3, postoupily Střešovice.