Real porazil Granadu a stále vede ligu těsně před Gironou

foto Utkání španělské fotbalové ligy Real Madrid - Granada, 2. prosince 2023. Zleva Álvaro Fernández z Granady a Nico Paz z Realu.

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid ve španělské lize doma porazili Granadu 2:0 a po 15. kole vedou tabulku před Gironou, která odpoledne po obratu v závěrečné desetiminutovce zdolala Valencii 2:1. Oba týmy mají 38 bodů, Real má lepší vzájemnou bilanci i skóre.

"Bílý balet" šel do vedení ve 26. minutě. Kroosovu brilantní přihrávku do vápna zužitkoval Díaz, jenž se trefil podruhé v ligovém ročníku. Pojistku domácím dodal dvanáct minut po pauze Rodrygo. Dvaadvacetiletý Brazilec má v posledních čtyřech soutěžních utkáních za Real bilanci šesti branek a čtyř asistencí.

Girona se dlouho trápila, navíc v 56. minutě hostující Duro zakončil brejk povedeným obloučkem. Pak se ale dostal na hřiště Stuani a zkušený sedmatřicetiletý Uruguayec skóroval v 82. a 88. minutě po dvou přihrávkách Couta. Katalánský tým vyhrál podvanácté v ligové sezoně.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 12.05.2024 ČTK