Třebíč - Vsetín 5:4Hokejisté Vsetína prohráli v Třebíči a na vedoucí Porubu ztrácejí stále 12 bodů

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Hokejisté druhého Vsetína prohráli ve 27. kole první ligy v Třebíči 4:5 a mají stále ztrátu 12 bodů na vedoucí Porubu, která se v nedělní dohrávce představí ve Zlíně. Neuspěly ani třetí Litoměřice, jež podlehly na ledě předposlední pražské Slavie 3:4. Duel Jihlavy se Znojmem v Chomutově by kvůli sněhové kalamitě odložen.

Vsetín neuspěl poprvé po sérii tří vítězství. Třebíč vykročila za svou čtvrtou výhrou v řadě v čase 5:53, kdy využil přesilovou hru Ladislav Bittner. Před polovinou úvodní části upravil Matěj Psota na 2:0. Ve 27. minutě sice snížil Luboš Rob, ale Horácké Slavii vrátit dvoubrankový náskok v početní výhodě Šimon Frömel.

Ještě ve druhé části vrátil Valachy na kontakt Jan Kern a ve 48. minutě vyrovnal v přesilovce Vít Jonák. Třebíč opět vrátil vedení David Michálek, na což sice zareagoval druhým gólem v utkání Kern, ale 45 sekund před koncem se prosadil opět Michálek a rozhodl.

Pražská Slavia zabrala po dvou duelech bez bodu a pod novým trenérem Alešem Totterem vyhrála třetí z pěti utkání. Hostující Stadion sice získal mezi 8. a 9. minutou vedení 2:0 díky Finovi Rikuovi Sihvonenovi a obránci Michaelu Krutilovi, ale ještě v první třetině otočili stav Maxim Havrda, Lotyš Edgars Kulda a v přesilovce bek Jan Holý. V 36. minutě zvýšil další zadák Karel Křepelka a hosté v polovině závěrečné části už jen zkorigovali výsledek díky brance Jakuba Černohorského. Litoměřice prohrály teprve podruhé z posledních sedmi utkání.

Prostějov přejel Pardubice

Prostějov zdolal před vlastním publikem Pardubice B 6:1 a spravil si chuť po dvou domácích porážkách za sebou. Domácí Jestřábi se ujali vedení v čase 15:17 díky Marku Račukovi. V 18. minutě sice vyrovnal Daniel Rákos, ale za 26 sekund vrátil domácím náskok obránce Tomáš Hanousek a za dalších 23 vteřin zvýšil bek Jan Pohl. Po devíti sekundách druhé části se podruhé mezi střelce zapsal Hanousek. V závěrečném dějství ještě využil přesilovku Jan Veselý a výsledek dovršil Zdeněk Doležal. Záložní tým Dynama neuspěl poprvé po sérii tří vítězství.

Čtvrtou porážku z posledních šesti duelů zaznamenal Kolín, který doma podlehl Přerovu 2:3 v prodloužení. Zubři vyhráli třetí z uplynulých čtyř utkání. Domácím sice získal v polovině úvodní části náskok Adam Dlouhý, ale ve druhé třetině otočili stav Joshua James Mácha s Danielem Indrákem. Minutu před koncem základní hrací doby v power play vyrovnal Josef Skořepa, ale v čase 63:16 zajistil vítězství hostů Vojtěch Tomi.

Dvanáctý Frýdek-Místek porazil doma Sokolov 5:2, bodoval popáté za sebou a z toho čtyřikrát vyhrál. Shodně dvěma góly k tomu pomohli obránce Daniel Kowalczyk a útočník Zdeněk Sedlák, tři asistence zaznamenal Rostislav Marosz. Baník prohrál počtvrté v řadě.

27. kolo první hokejové Chance ligy:
Slavia Praha - Litoměřice 4:3 (3:2, 1:0, 0:1)
Branky: 10. Havrda, 15. E. Kulda, 17. Holý, 36. Křepelka - 8. Sihvonen, 9. Krutil, 51. Černohorský. Rozhodčí: Valenta, Zavřel - Štofa, Teršíp. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 847.
Prostějov - Pardubice B 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)
Branky: 19. a 21. Hanousek, 16. Račuk, 19. J. Pohl, 49. J. Veselý, 60. Z. Doležal - 19. Rákos. Rozhodčí: Wagner, Pilný - Kráľ, Peluha. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Diváci: 702.
Kolín - Přerov 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 10. A. Dlouhý, 59. Skořepa - 28. Mácha, 39. D. Indrák, 64. Tomi. Rozhodčí: Barek, Mejzlík - Štěpánek, Maňák. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 645.
Třebíč - Vsetín 5:4 (2:0, 1:2, 2:2)
Branky: 53. a 60. D. Michálek, 6. Bittner, 9. Psota, 33. Frömel - 37. a 56. Kern, 27. Rob, 48. Jonák. Rozhodčí: Petružálek, Kosnar - Jindra, Kleprlík. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 991.
Frýdek-Místek - Sokolov 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 13. a 53. Z. Sedlák, 42. a 57. D. Kowalczyk, 36. Haas - 32. Vracovský, 51. Kružík. Rozhodčí: Skopal, Grygera - O. Veselý, Tvrdý. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 683.
Zápas Jihlava - Znojmo byl odložen kvůli sněhové kalamitě.