Svět motorů

Češky čeká ve čtvrtfinále Dánsko, Slovensko deklasovalo domácí Singapur

České florbalistky budou hrát ve čtvrtfinále MS v Singapuru s Dánskem, které vyhrálo v předkole nad Norskem 4:3 v prodloužení. Svěřenkyně trenéra Lukáše Procházky si zopakují souboj se Seveřankami ve stejné fázi minulého šampionátu, kdy zvítězily v Uppsale 7:5. Přímý přenos utkání sledujte v pátek od 9:50 na ČT 2 a ČT sport Plus.

Alžbeta Ďuríková
zdroj: Český florbal autor: Martin Flousek

Norky, které skončily třetí ve výkonnostně vyšší skupině A před Lotyšskem, sice v utkání třikrát vedly, ale náskok neudržely. Hattrick vstřelila Rikke Ingebrigtsliová Hansenová.

Obrat však zařídila Lina Voldbyová, která v 57. minutě v přesilové hře vynutila nastavení a v čase 64:55 rozhodla o postupu.

Dánky skončily ve výkonnostně horší skupině D druhé za Japonskem. Celkově český tým sehrál s Dánskem v historii pět utkání a všechna vyhrál při celkovém skóre 29:12.

Tým kouče Lukáše Procházky se v případě úspěchu utká v sobotu ve stejný čas buď s Finskem, nebo Polskem, které zdolalo Německo 4:3 v prodloužení.

"Dánsko jsem tady hrát neviděla, ale je to podobně silný soupeř jako Norsko. Na včerejší Slovensko nás trenéři připravili, takže věřím, že nás opět skvěle nachystají a zápas dopadne dobře pro nás," řekla útočnice Eliška Chudá.

"Nejsem si úplně jistá, co od nich teď čekat. Přípravu budeme mít s trenéry až v následujících dnech. Vím, že hrají nepříjemný florbal v posledních letech," doplnila obránkyně Magdaléna Plášková.

"Nebude to lehký zápas a musíme se na něj připravit jako na každý jiný. Bude třeba si projít všechny duely a situace, které tady soupeř odehrál a zkrátka se dobře připravit," podotkla útočnice Michaela Kubečková.

"Musíme pouze plnit náš herní plán, zůstat koncentrované a najít klíč k tomu, jak tenhle duel zvládnout," doplnila asistentka trenéra Kati Eteläpääová.

Výsledky předkola play-off MS florbalistek v Singapuru:

Lotyšsko – Japonsko 8:5 (4:1, 3:3, 1:1)
Branky: 13., 48. a 57. Grapenaová, 18. a 59. Darsa, 8. Derupaová, 20. Garbare, 52. Drille – 27. a 38. Motokiová, 19. Abeová, 23. Gotová, 54. Jokotaová.

Norsko – Dánsko 3:4 v prodloužení (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 5., 20. a 47. Hansenová – 57. a 65. Voltbyová, 10. Kellerová, 33. Olssonová.

Polsko – Německo 4:3 v prodloužení (1:1, 0:2, 2:0 - 1:0)
Branky: 58. a 62. Rajská, 20. Helmanová, 59. Wojciková – 6. a 33. Kleerbaumová, 26. Bestová.

Slovensko – Singapur 11:2 (2:2, 4:0, 5:0)
Branky: 26. a 32. K. Hudáková, 19. a 44. Trošková, 17. Belicová, 25. P. Hudáková, 34. Pudišová, 52. Červená, 52. Ďuríková, 56. Zikavská, 59. Chúpeková – 11. Khairulová, 20. Limová.