Souboj bývalých mistrů ovládla Marseille. Lyon dostal tři branky a zůstal poslední

Fotbalisté Marseille v dohrávce 10. kola francouzské ligy porazili v souboji bývalých mistrů jednoznačně 3:0 Lyon, jenž se ani po druhé trenérské výměně v sezoně nevymanil z krize. Domácí tým se díky výhře posunul na osmé místo, Lyon je po třetí porážce za sebou poslední s tříbodovým odstupem na sedmnáctý Clermont.

Nakročit ke třetímu triumfu chtěl v úvodu utkání Jordan Veretout, když se opřel do odraženého míče za vápnem, ale chybělo mu štěstí. Dělovka proletěla těsně nad břevnem. Úspěchu se domácí ovšem dočkali ve 21. minutě. Před prázdnou bránu obdržel Vitinha perfektní pas a poslal bez problému Olympique do vedení. Podobnou situaci jako Portugalec měl před sebou po chvíli Michael Murillo, jenž uklízel míč mezi nehlídané tři tyče hlavou.

Hned zpočátku druhé půle mohl skórovat Aubameyang, který utekl celé obraně a obešel i brankáře, nicméně při zakončení trefil pouze boční síť. Vzápětí si Gabonec vedl mnohem lépe, když po přihrávce Vitinhy mířil přesně pod břevno. V 67. minutě jásali domácí přiznivci znovu, jelikož se opět prosadil portugalský hráč, ovšem radost skončila předčasně, protože gólové situaci předcházela ruka. Zhruba čtvrthodinu před koncem utkání pálil aktivní Vitinha zase, tentokrát jistě zasáhl Anthony Lopes. V samém závěru vystřelil z úhlu Bilal Nadir, ale trefil pouze vzdálenější tyč.