Euro Hockey Tour mužů 2023/2024

Zemanová si na sněhu ve Val di Sole dojela pro kariérní maximum ve Světovém poháru

Ve Val di Sole pokračoval Světový pohár v cyklokrosu a v dobrém bude na italské středisko vzpomínat Kristýna Zemanová. Na zasněžené trati totiž obsadila čtvrté místo a zapsala svůj nejlepší výsledek v kariéře v elitním seriálu. Do top 10 se navíc vměstnala také Kateřina Hladíková, která skončila desátá. Z premiérového vítězství ve SP se radovala Maarten Bakkerová z Nizozemska. Mezi muži triumfoval její krajan Joris Nieuwenhuis.

Zemanová si v elitním seriálu vylepšila necelé dva měsíce před mistrovstvím světa v Táboře dosavadní maximum o dvě pozice.

Dvacetiletá česká reprezentantka se přetahovala o bronzový úspěch s Puck Pieterseovou, která letos ve SP startovala jen dvakrát a pokaždé dojela druhá. Tentokrát ji vedle Bakkerové porazila ještě Ceylin del Carmen Alvaradová, vedoucí cyklokrosařka seriálu. Pokaždé při dosavadních šesti startech v sezoně byla na pódiu, z toho dvakrát nejvýše.

V hodnocení SP si Zemanová polepšila na 9. pozici, pětici nizozemských favoritek v popředí vede Alvaradová s náskokem 60 bodů. Pět cyklokrosařek z top 10 seriálu v Itálii nestartovalo.

Mužský závod bez české účasti vyhrál suverénně Nizozemec Nieuwenhuis před pěticí Belgičanů. Druhý Niels Vandeputte dojel s více než minutovým odstupem.

Osmý závod sezony bude za týden hostit Namur v Belgii.

SP v cyklokrosu ve Val di Sole (Itálie):

Muži:
1. Nieuwenhuis (Niz.) 1:00:19, 2. Vandeputte -1:01, 3. Wyseure -1:33, 4. Vanthourenhout -2:05, 5. Iserbyt -2:08, 6. Sweeck (všichni Belg.) -2:09.

Průběžné pořadí (po 7 ze 14 závodů):
1. Iserbyt 208, 2. Ronhaar 153, 3. Van der Haar (oba Niz.) 151, ...22. Boroš (ČR) 28.

Ženy:
1. Bakkerová 46:14, 2. Alvaradová -23, 3. Pieterseová (všechny Niz.) -1:35, 4. Zemanová (ČR) -1:47, 5. McGillová (Kan.) -2:14, 6. Corviová (It.) -2:34, ...10. Hladíková -4:59, 18. Jeřábková -7:17, 19. Vaníčková (všechny ČR) -7:21.

Průběžné pořadí (po 7 ze 14 závodů): 1. Alvaradová 195, 2. Brandová (Niz.) 135, 3. Bakkerová 133, ...9. Zemanová 89, 33. Hladíková 17, 50. Jeřábková 8, 52. Vaníčková 7.