Manchester City remizoval s Crystal Palace, kapitán Lutonu zkolaboval

foto Utkání 17. kola anglické fotbalové ligy Manchester City - Crystal Palace, 16. prosince 2023. Rico Lewis (vlevo) z Manchesteru City střílí gól.

Londýn - Manchester City v anglické fotbalové lize ztratil body s Crystal Palace po výsledku 2:2, remizoval doma potřetí v řadě a ze čtvrtého místa ztrácí na vedoucí Liverpool tři body. Reds navíc mají utkání k dobru. Zápas Bournemouthu s Lutonem se nedohrál poté, co kapitán hostů Tom Lockyer ve druhém poločase zkolaboval.

Fotogalerie

"Naši lékaři potvrdili, že utrpěl srdeční zástavu. Když už byl na nosítkách, reagoval. Jeho stav je stabilizovaný a podstupuje další testy," uvedl klub v prohlášení. Lockyer zkolaboval v 65. minutě, zápas za stavu 1:1 už nepokračoval. Potíže měl Lockyer už v květnovém play off druhé ligy, kdy rovněž zkolaboval a následně podstoupil operaci srdce. V červnu se mohl k fotbalu vrátit.

Svěřenci Pepa Guardioly vedli proti patnáctému Crystal Palace v 54. minutě po brankách Grealishe a Lewise už 2:0. Lewis se v Premier League trefil poprvé. Hosté však v 76. minutě snížili zásluhou Matety a když stejného hráče v nastavení fauloval Foden v pokutovém území, penaltu proměnil Olise. "Citizens" opět chyběl zraněný kanonýr Haaland.

Newcastle doma zvítězil nad Fulhamem 3:0, všechny góly dal ve druhém poločase a prosadil se i sedmnáctiletý Miley, který se stal nejmladším střelcem klubu v Premier League. O zbylé branky se postarali Almirón a Burn. Fulham hrál od 22. minuty v oslabení po vyloučení Jiméneze. "Straky" uspěly po dvou ligových prohrách a po středečním konci v Lize mistrů. V tabulce jsou na pátém místě.

Desátá Chelsea ve druhém poločase skórovala dvakrát během sedmi minut zásluhou Palmera a Jacksona a zdolala 2:0 poslední Sheffield.

Výsledky 17. kola anglické fotbalové ligy

Chelsea - Sheffield United 2:0 (54. Palmer, 61. Jackson), Manchester City - Crystal Palace 2:2 (24. Grealish, 54. Lewis - 76. Mateta, 90.+3 Olise z pen.), Newcastle - Fulham 3:0 (57. Miley, 64. Almirón, 82. Burn), Burnley - Everton 0:2 (19. Onana, 25. Keane).

Utkání Bournemouth - Luton bylo předčasně ukončeno za stavu 1:1 poté, co zkolaboval hostující kapitán Tom Lockyer.