Barcelona už tři zápasy čeká na výhru. Sevilla po dalším debaklu opět mění kouče, Alonso vydržel dva měsíce

Barcelona v 17. kole španělské ligy ztratila vedení na hřišti Valencie a po remíze 1:1 čeká už tři soutěžní zápasy na vítězství. V tabulce nicméně vystřídali Atlético na třetím místě, protože madridský tým nestačil na Bilbao a prohrál na jeho stadionu 0:2.

Ambice hostů t Granady mohly utrpět ránu ve 14. minutě, kdy Aspas vyslal centr přímo na hlavu Unaie Núňeze, ten však míč namířil těsně vedle levé tyče. Vedení na stranu domácích však nakonec zanedlouho překlopil Larsen, který patičkou po přihrávce Núňeze zakončil přímo doprostřed odkryté brány. Dánský mladík mohl v prvním poločase přidat i druhý gól, zpracování mu ale nevyšlo a míč skončil vedle brány Andrého Ferreiry.

Nazaríes do druhého dějství vstoupili s větší energií. Odměnou jim mohl být gól po akci Bryana Zaragozy,jenže Vicente Guaita pohodlně schoval ránu do rukavic. Hosté se i dál dostávali do střeleckých příležitostí, šance Lucase Boyého i Myrta Uzuniho si však místo v síti za pozorným gólmanem Celty nenašly. Vrásky na čele domácího trenéra Rafaela Beníteze ještě v závěru udělal Aspas, jenž nešetrně sešlápl achilovku unikajícího protihráče a sudí jej nekompromisně poslal do sprch.

Ani heroický výkon Oblaka výhře Bilbaa nezabránil

To však tentokrát mohlo jít rychle do vedení. Guruzeta namířil míč ideálně k tyči, nicméně skvělým reflexem se předvedl brankář Jan Oblak. Svižný vstup Bilbaa do zápasu mohl zužitkovat Iňaki Williams, jeho tvrdá přízemní střela ale skončila pouze na tyči. Další pokus Basků měl Oihan Sancet, jenž si naběhl na centr ze strany, placírkou ovšem trefil pouze místo, na kterém stál připravený slovinský gólman. Domácí svého soupeře nadále ohrožovali ofenzivními výpady, při jednom takovém pelášil na bránu Nico Williams, nicméně jeho technický obstřel opět lapil fantastický Oblak. Rojiblancos se nedočkali ani ve 36. minutě, kdy po faulu Caglara Söyünca kopal Sancet penaltu. Ten však nabízenou možností pohrdl, když branku přestřelil. Poločas plný šancí zakončil ještě pokus Nica Williamse, jenž technickou ranou orazítkoval tyč.

Los Leones se dočkali až po změně stran. Ander Herrera zatočil centr až na zadní tyč, kde zůstal osamocený Guruzeta, jenž poslal domácí do vedení. V 64. minutě vyzkoušel ránu levačkou také Nico Williams, který balon vměstnal fantasticky do horního rohu. Jeho bratr Iňaki se v jubilejním zápase málem rovněž dočkal gólu, když vypálil pohotově k tyči, dalším magickým zákrokem se však připomněl Oblak. V 80. minutě mohl ještě klání zdramatizovat Samuel Lino, levačkou ovšem trefil pouze tyč. Poté ještě Marcos Llorente tvrdě pálil po zemi, gólman Unai Simón ale vymrštěnou nohou zabránil inkasování branky. Hosté už ani ze zavěrečné aktivity neskórovali.

Sevilla si v lize nadále zahrává s ohněm

Domácí, které sužovala četná zranění, opařil hned ve třetí minutě arbitr zápasu Juan Pulido, který ukázal na značku pokutového kopu po ruce obránce Sevilly. Španělský šutér Mayoral se nemýlil a proměněnou penaltou se osamostatnil v tabulce střelců na druhém místě s 10 góly. Zvýšit vedení Azulones mohl Juanmi Latasa, jeho střela však proletěla kolem levé tyče brány Marka Dmitroviče. Zanedlouho poté však obráncům Sevilly pláchl Mata, který využil přihrávky Greenwooda a prostřelil gólmana domácích. Do kabin tak šli hosté s dvougólovým náskokem.

V druhém poločase jako první zahrozil Latasa, jeho hlavička však mířila daleko od levé tyče Dmitrovičovy branky. Ten stejný hráč spálil obrovskou příležitost v 68. minutě, když mu Mayoral naservíroval míč přímo před prázdnou bránu a útočník Getafe trestuhodně přestřelil. Domácí ale i tak nakonec třetí gól přidali, na začátku poslední desetiminutovky zahrál Juanlu Sánchez nedovoleně ve vápně a Greenwood nabídnutou penaltu bezpečně proměnil.

Potíže Barcelony se začínají kupit

První, kdo na sebe v utkání upozornil, byl Roman Jaremčuk, jenž se už ve druhé minutě otočil na penaltovém puntíku a proti jeho přízemní střele musel vytáhnout prvotřídní zákrok gólman Iňaki Peňa. Krátce nato se Ukrajinec hnal znovu za balonem v pokutovém území, tentokrát ho ale odstavil obránce. Přesně mířená střela z kopaček Blaugranas přišla v 19. minutě, kdy z velké vzdálenosti vypálil Robert Lewandowski, s jeho pokusem si ale poradil brankář Giorgi Mamardashvili. Stejný vyzyvatel vyzkoušel gólmanovy reflexy i ve 28. minutě při střele z voleje z hranice malého vápna, Mamardashvili však opět obstál.

Po změně stran už držela otěže utkání pevně Barcelona a brzy se dočkala i přesné trefy. V 55. minutě našel Frankie de Jong v rohu vápna Raphinhu, ten jednoduše skrze malé vápno přihrál Joau Félixovi, který mířil do prázdné branky. O chvíli později mohl Portugalec vedení zvýšit, když mu na hranici brankoviště nabil Lewandowski, jeho ránu ale tentokrát zblokoval obránce. Pak ale přišla nádherná pumelice Guillamóna, jenž z osy hřiště vymetl pravý horní roh brány. Téměř ihned mohl Barceloně vrátit vedení střídající Ferrán Torres, z bezprostřední blízkosti ale mířil přímo do brankáře. V 81. minutě běžel sám vstříc gólmanovi Raphinha, Mamardashvili mu ale dostatečně zúžil střelecký úhel a ránu vyrazil. Raphinha mohl následně i dorážet, tentokrát však brankáře zastoupil Yarek Gasiorowski, který se tak po minutě na hřišti významně podepsal pod zisk bodu Netopýrů.