Magazín UEFA

Hanácké derby zvládl v Přerově s přehledem Prostějov. Poruba porazila Slavii

Jedním z nejzajímavějších duelů 30. kola první hokejové ligy bylo derby mezi Přerovem a Prostějovem. Ovládli ho hostující jestřábi poměrem 4:1 a posunuli se na třetí příčku tabulky. Vedoucí Poruba pak ve svém azylu v Kravařích porazila poslední Slavii 5:4 a stále si drží v čele tabulky náskok 15 bodů před druhým Vsetínem, který vyhrál v Pelhřimově nad domácí Jihlavou 2:0.

Sestřih utkání Přerov – Prostějov

Poruba bodovala pošesté za sebou a z toho počtvrté vyhrála. Ostravané položili základ k úspěchu už v úvodní třetině, kterou ovládli i díky dvěma brankám Kanaďana Arona Berishy 4:1. Po snížení Lotyše Edgarse Kuldy v úvodu třetí třetiny domácím vrátil čtyřbrankový náskok Ondrej Šedivý. Hosté jen zkorigovali výsledek druhým gólem Tomáše Gumana v utkání a gólem beka Davida Kajínka. Pražané prohráli čtvrtý z poslední šesti zápasů a mají stejně bodů jako Znojmo – i shodné skóre.

Vsetín si připsal šestou výhru z posledních sedmi zápasů. Valachy dostal do vedení v 17. minutě Luboš Rob a 117 sekund před koncem druhé třetiny pečetil výhru obránce Šimon Jenáček. Ruský gólman Maxim Žukov udržel díky 15 úspěšným zákrokům potřetí v sezoně čisté konto.

Jestřábi zvítězili potřetí ze čtyř duelů

Na třetí místo se posunul Prostějov, který vyhrál v Přerově 4:1 a zaznamenal třetí vítězství z uplynulých čtyř zápasů. Shodně gólem a asistencí se na tom podíleli Vilém Burian a Petr Hašek.

Na čtvrtou pozici klesla Třebíč, která prohrála na ledě šestých Litoměřic 3:5. Stadion zabral po čtyřech porážkách především díky Filipu Kuťákovi, který si připsal dvě trefy a stejný počet přihrávek.

Vítěz první ligy z minulé sezony Zlín porazil Frýdek-Místek 4:1, zaznamenal třetí výhru z posledních pěti utkání a posunul se na sedmé místo. Dvěma trefami a přihrávkou k tomu přispěl Jakub Šlahař.

Šestý Sokolov zdolal Znojmo 4:1, dvakrát skóroval Štěpán Csamangó. Kolín vyhrál v Chrudimi na hřišti Pardubic B 4:3 po samostatných nájezdech, bodoval popáté za sebou a z toho třikrát vyhrál.

30. kolo první hokejové ligy:

Jihlava – Vsetín 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 17. Rob, 39. Š. Jenáček. Rozhodčí: Barek, Kosnar – Jindra, Beneš. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 648.

Zlín – Frýdek-Místek 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 33. a 51. Šlahař, 1. Paukku, 36. D. Kindl – 2. D. Kowalczyk. Rozhodčí: Wagner, Mejzlík – Juránek, Roischel. Vyloučení: 2:3, navíc Urbanec (Frýdek-Místek) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 2185.

Litoměřice – Třebíč 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Branky: 28. a 57. Kuťák, 3. Plos, 33. Husák, 60. Kordule – 3. Dočekal, 26. Michalčuk, 60. Ferda. Rozhodčí: R. Svoboda, Bejček – Štěpánek, J. Dědek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 772.

Přerov – Prostějov 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Branky: 21. D. Indrák – 36. T. Jáchym, 43. Z. Doležal, 58. V. Burian, 60. P. Hašek. Rozhodčí: Kubičík, Cabák – Mikšík, O. Veselý. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1586.

Sokolov – Znojmo 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 27. a 59. Csamangó, 33. a 51. Vrdlovec – 20. P. Beránek. Rozhodčí: Petružálek, Zeliska – Belko, Kokrment. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 735.

Poruba – Slavia Praha 5:4 (4:1, 0:1, 1:2)
Branky: 4. a 12. Berisha, 3. P. Mrázek, 18. L. Krenželok, 41. O. Šedivý – 9. a 41 Guman, 39. E. Kulda, 54. Kajínek. Rozhodčí: Obadal, Šudoma – Hanzlík, Kráľ. Vyloučení: 5:6, navíc L. Doudera – M. Beran oba 5 min. Využití: 2:2. Diváci: 524.

Pardubice B – Kolín 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 10. Pochobradský, 52. J. Mikyska, 60. Žálčík – 19. Gajda, 39. Z. Král, 57. Vrhel, rozhodující sam. nájezd Koukal. Rozhodčí: Zubzanda, Rapák – Baxa, Augusta. Vyloučení: 5:7, navíc Skořepa (Kolín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 228.