Hokejisté těsně prohráli jen s lídrem soutěže, v dalších šesti utkáních zvítězili

20. prosince 2023, sport, přečteno: 622×

Hokejistům Dynamiters Blansko HK se velmi dobře podařila druhá třetina krajské ligy Jižní Moravy a Zlína. Ze sedmi zápasů prohráli pouze jeden, a to s lídrem soutěže z Kroměříže. V utkání byli Blanenští až do poloviny třetí třetiny velmi blízko bodům a padli těsně 3:4.

V dalším zápase zvítězili v Uherském Ostrohu 5:3, kde předvedli čtyřbrankový obrat ve třetí třetině. V následném domácím utkání s Uherským Brodem nepřipustili žádné drama a zvítězili 5:1. V dalším kole zvládli přestřelku v Břeclavi a odvezli si všechny body za vítězství 6:5. Ve dvou zápasech s týmy z konce tabulky nejprve zvítězili v Uherském Hradišti 6:2. Doma si proti Brumovu-Bylnici si s chutí zastříleli a slavili vítězství 7:1.

Sedící zleva: Tomáš Sedlák, Hynek  Grünwald, Zdeněk Němec, Ivo Kuběna, Stanislav Sedláček, Martin Šenk, prostřední řada zleva: Matouš Král, Marek Antal, Tomáš Jílek, Tomáš Verner, Marek Pilát, Tomáš Antoňů, Václav Rašovský, horní řada zleva: Adam Hussein, Jiří Šmahel, Richard Majola, Luboš Fojt, Tomáš Müller, Vojtěch Malý, Tomáš Kubíček. FOTO: archiv klubu

V posledním zápase zvládli Dynamiters i derby v Boskovicích. Utkání tradičně přineslo vyhecovaný souboj plný vyloučení a osobních soubojů. Blanenští nakonec zvítězili 7:3.

„S touto části sezony jsem spokojen. Celý tým dobře šlapal, zlepšili jsme zakončování šancí a to se pozitivně projevilo na výsledcích. Vánoce strávíme na hezkém třetím místě a bereme to i jako závazek pro zbytek sezóny,“ zhodnotil blanenský trenér Ivo Kuběna.

HC Boskovice – Dynamiters Blansko HK 3:7 (3:2, 0:3, 0:2)

Sestava: Sedlák, Verner, Němec, Sedláček, Rašovský, Hussein, Antoňů M. – Antoňů T., Grünwald, Müller, Antal, Kuběna, Král, Pilát, Jílek, Malý

Branky: Grünwald 3x, Jílek 2x, Verner, Müller.

Dynamiters Blansko HK – HC Brumov-Bylnice 7:1 (2:0, 1:0, 4:1)

Sestava: Šenk, Verner, Němec, Sedláček, Rašovský, Hussein, Kuběna. – Antoňů T., Grünwald, Müller, Antal, Šmahel, Král, Pilát, Jílek, Malý

Branky: Hussein 2x, Král, Jílek, , Müller, Šmahel, Antoňů T.,

HC Uherské Hradiště – Dynamiters Blansko HK 2:6 (2:1, 0:3, 0:2)

Sestava: Šenk  – Verner, Němec, Sedláček, Rašovský, Hussein Antoňů M. – Antoňů T., Grünwald, Müller, Antal, Šmahel, Král, Pilát, Jílek, Malý.