Cyklistika ČR 2024

Indráčková dosáhla v Ga-Pa na nejlepší výsledek v sezoně, vyhrála osmnáctiletá Prevcová

Osmnáctiletá Slovinka Nika Prevcová zvítězila v závodě SP ve skocích na lyžích v německém Garmisch-Partenkirchenu. Další z rodiny Prevcových tím navázala na dva týdny staré vítězství z Engelbergu. Druhé místo vybojovala Norka Eirin Maria Kvandalová a třetí skončila Kanaďanka Abigail Strateová. Karolína Indráčková obsadila patnácté místo, čímž dosáhla na nejlepší výsledek v sezoně, její sestra Anežka dvaadvacáté.

Skoky Karolíny a Anežky Indráčkových ve druhém kole v Ga-Pa

Šestadvacetiletá Karolína Indráčková figurovala na 15. místě už po úvodním skoku dlouhém 122 metrů a pozici uhájila. Ve finále ještě půl metru přidala. Jejím dosavadním maximem v sezoně byla 16. příčka z minulého závodu v Engelbergu, za kariérním rekordem z března 2022 z Lillehammeru naopak o jedinou pozici zaostala. Pro teprve sedmnáctiletou Anežku bylo dosud životním výsledkem 24. místo ze začátku sezony v Lillehammeru.

Osmnáctiletá Prevcová skočila 133 a 130 metrů a navázala na předchozí triumf z Engelbergu. Vyhrála suverénně s náskokem téměř 13 bodů před Eirin Marií Kvandalovou z Norska. Třetí skončila Abigail Strateová z Kanady. Vedoucí žena SP Josephine Pagnierová z Francie se musela spokojit se sedmým místem.

SP ve skocích na lyžích žen v Garmisch-Partenkirchenu (Německo):

1. Prevcová 267,4 (Slovin.) b. (133+130 m), 2. Kvandalová (Nor.) 254,5 (126,5+132,5), 3. Strateová (Kan.) 247,4 (131+130,5), ...15. K. Indráčková 216,7 (122+122,5), 22. A. Indráčková (obě ČR) 203,3 (118,5+119).

Průběžné pořadí SP (po 5 z 27 závodů): 1. Pagnierová (Fr.) 366, 2. Prevcová 276, 3. Loutittová (Kan.) 267, ...22. K. Indráčková 58, 29. A. Indráčková 26, 38. Ulrichová (ČR) 3.