Paralympijský magazín

Poruba odčinila porážku se Znojmem, odnesl to Sokolov. Třebíč si poradila s Prostějovem

Dva zajímavé šlágry nabídlo kompletní 37. kolo první ligy a v obou případech se dařilo domácím celkům. V tabulce čtvrtá Třebíč přehrála třetí Prostějov 4:1 díky dvěma dvougólovým střelcům v podání Martina Dočekala a Matěje Psoty. Vedoucí Poruba porazila stejným výsledkem pátý Sokolov a napravila předchozí prohru 0:2 se Znojmem.

Hokejisté Poruby
zdroj: hcporuba.cz

Poruba vyhrála osmý z posledních devíti zápasů. Hosty dostal do vedení Jaromír Kverka. Ve 13. minutě ale odpověděl obránce Jakub Stehlík a po 131 sekundách druhé části otočil skóre Vít Christov. V 51. minutě zvýšil v početní výhodě Tomáš Šoustal a výsledek ještě pečetil Vojtěch Střondala.

Sestřih utkání Poruba – Sokolov

Vsetín sice proti Znojmu v čase 23:36 otevřel skóre v oslabení díky brance Štěpána Bláhy, ale v 38. minutě vyrovnal Jan Hruška, který duel rozhodl i v samostatných nájezdech. Třinácté Znojmo po úspěchu proti lídrovi vybojovalo s dalším těžkým soupeřem druhou výhru za sebou a uniklo poslední Slavii Praha na rozdíl pěti bodů.

Třebíč doma vyhrála potřetí za sebou a celkově počtvrté z posledních šesti utkání. Jestřábi vyšli naprázdno po sedmi duelech, z nichž pět vyhráli. Horácká Slavia sice už po 23 sekundách prohrávala po brance Aleše Poledny, ale dvěma góly otočil stav Dočekal. Dvěma trefami v závěrečné třetině pečetil výhru Psota. Nejdříve v 16. minutě v přesilové hře vyrovnal a před polovinou utkání úspěšně zakončil spolupráci s Ladislavem Bittnerem.

Obhájce triumfu v první lize Zlín vyhrál v Chrudimi nad Pardubicemi B 2:1, bodoval počtvrté v řadě a potřetí z toho vyhrál. Záložní tým Dynama si připsal šestou prohru za sebou. V 52. minutě rozhodl v přesilovce kapitán Beranů Bedřich Köhler, který si v utkání připsal i asistenci.

Na třetí vítězství za sebou dosáhl devátý Kolín, který vyhrál na ledě šestých Litoměřic 2:0. Vítěznou branku vstřelil v 10. minutě jednačtyřicetiletý mistr světa z roku 2010 Petr Koukal a pojistku přidal v závěru Matěj Chalupa. Brankář Jakub Soukup udržel pošesté v sezoně čisté konto.

Třetí výhru z posledních čtyř utkání po předchozí sérii šesti duelů bez bodu vybojoval Přerov, který porazil Jihlavu 2:1 po samostatných nájezdech. Joshua James Mácha v 51. minutě z trestného střílení vyrovnal na 1:1 a dal i vítěznou branku v rozstřelu. Slavia podlehla Frýdku-Místku 2:3, přestože dvakrát vedla, a počtvrté za sebou nebodovala. Druhé vítězství hostů za sebou zařídil v 48. minutě Oskar Haas.

37. kolo první hokejové Chance ligy:

Litoměřice – Kolín 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 10. Koukal, 57. M. Chalupa. Rozhodčí: Bejček, Zeliska – Kokrment, L. Sýkora. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 831.

Třebíč – Prostějov 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 16. a 29. Dočekal, 43. a 53. Psota – 1. Poledna. Rozhodčí: Valenta, Květoň – Jindra, Augusta. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 762.

Přerov – Jihlava 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0)
Branky: 51. z tr. střílení a rozhodující sam. nájezd Mácha – 33. Harkabus. Rozhodčí: Barek, Čáp – Rakušan, Otáhal. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 621.

Vsetín – Znojmo 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0)
Branky: 24. Š. Bláha – 38. a rozhodující sam. nájezd J. Hruška. Rozhodčí: Šudoma, Šico – Vašíček, Tvrdý. Vyloučení: 6:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1720.

Pardubice B – Zlín 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 35. Herčík – 12. Gago, 52. Köhler. Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Polák, Roischel. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 338.

Poruba – Sokolov 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 13. J. Stehlík, 23. Christov, 51. T. Šoustal, 59. Střondala – 11. Kverka. Rozhodčí: Cabák, Vrba – Kráľ, Bezděk. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 363.

Slavia Praha – Frýdek-Místek 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 1. M. Beran, 26. Havrda – 21. Doktor, 28. Cedzo, 48. Haas. Rozhodčí: Jechoutek, Kostourek – Baxa, Štěpánek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 518.