Nájezdy? Byl jsem tajný trumf, až poslední, smál se Káňa

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Před sezonou odešel dvaatřicetiletý Jan Káňa z Olomouce do Vítkovic. Očekávání však nenaplnil, neprosadil se tam. Vrátil se proto na Hanou, a v dresu Kohoutů znovu válí. Potvrdil to i v duelu 36. kola s Hradcem Králové. K výhře svého týmu 3:2 po samostatných nájezdech přispěl jedním gólem, jeho čtvrtým v probíhající sezoně.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Olomouc vs. Mountfield HK 3:2 snVideo: Tipsport Extraliga / BPA

S Hradcem Králové dlouhodobě nemáte příliš dobrou bilanci. Tentokrát jste však zabrali a zvítězili. Jak těžké to bylo?

Moc často s nimi nebodujeme. Hrají rychlý hokej, výborně bruslí a nám nesedí. Proto jsme za dva body rádi. Po dvou třetinách do toho šlápli a měli více ze hry. Remíza je ale spravedlivá. Skvělé, že v nájezdech jsme urvali druhý bod.

Brzy jste prohrávali, strašně dlouho čekali i na první střelu. Přesto jste to do konce první třetiny dokázali otočit na 2:1. Co vás tak nakoplo?

Měli hned přesilovku, a my se proto ze začátku pořádně nedotkli puku. Za takové situace vždy chvíli trvá, než se srovnáte. Pomohl nám tečovaný gól. Je to prostě o hlavě. Najednou jsme si začali věřit a hráli u nich.

Olomouc - Hradec Králové (36. kolo)

Ve druhé třetině jste byli lepší. Tam se to asi dalo zlomit?

Určitě. Škoda přesilovek. Nějaké šance jsme v nich měli, ale tentokrát jsme se neprosadili.

Vám se to ale podařilo při hře pět na pět po parádní akci Lukáše Nahodila?

Nebylo to těžké. Viděl jsem, že gólman leží, tak jsem se mu to snažil přehodit přes beton a díky bohu to tam spadlo.

Olomouc - Hradec Králové 2:1 (17. Káňa)Video: Tipsport Extraliga / BPA