Pohár žen FAČR 2023/2024

Bayern po patnácti letech prohrál s Brémami, Leverkusen je v sedmibodovém trháku

Bayern Mnichov v 18. kole německé fotbalové ligy doma prohrál s Brémami 0:1 a na vedoucí Leverkusen ztrácí už sedm bodů. O první výhře Werderu ve vzájemném zápase od září 2008 rozhodl v 59. minutě bývalý hráč Bayernu Mitchell Weiser.

Bayern může snížit náskok vedoucího Leverkusenu ve středu, kdy ho čeká dohrávka odloženého utkání s Unionem Berlín.

Brémy popáté za sebou neprohrály a v tabulce jsou dvanácté s náskokem devíti bodů na sestupové příčky. Brankář Jiří Pavlenka sledoval utkání pouze z lavičky náhradníků.

Mönchengladbach doma podlehl Augsburgu 1:2. Domácí šli sice ve 26. minutě do vedení zásluhou Siebatcheua, ale po výměně stran hosté bleskově otočili během čtyř minut.

Ve 47. minutě srovnal Tietz a obrat dokonal Engels. Tomáš Koubek strávil utkání na lavičce Augsburgu. Domácí mohl těšit alespoň návrat Stefana Lainera, jemuž byla před 178 dny diagnostikována rakovina mízních uzlin. Jednatřicetiletý obránce v 71. minutě na hřišti nahradil Netze.

Výsledky 18. kola německé fotbalové ligy

Bayern Mnichov – Brémy 0:1 (59. Weiser), Mönchengladbach – Augsburg 1:2 (26. Siebatcheu – 47. Tietz, 51. Engels).