25. ledna 2024 • 17:45

Sparta - Puskás 2:0. Další výhru v přípravě řídil dvougólový Ryneš

Autor: iSport.cz, ČTK
109
SESTŘIH: Slavia - Baník 5:0. Kanonáda na úvod nadstavby, zářili Schranz a Chytil
SESTŘIH: Arsenal - Bournemouth 3:0. Povinnost splněna, rozhodl Saka z penalty

Sparta na herním soustředění ve Španělsku porazila Puskás Akadémii 2:0. Už v úvodním dějství byl na levé straně aktivní Matěj Ryneš, jenž poslal Letenské do vedení. Brankovou konstrukci v první půli orazítkoval Veljko Birmančevič. Po změně stran se na střeleckou listinu zapsal opět Ryneš, jehož rána z hranice vápna zapadla přesně k tyči. Do zápasu naskočil ve druhé půli i sedmnáctiletý Roman Mokrovics, který si tak odbyl debut za sparťanské áčko. Po sobotní výhře nad Kodaní (2:0) si tak Sparta připsala další vítězství bez inkasované branky.

Puskás, za který nastoupili i čeští hráči Patrizio Stronati a Jakub Plšek, mohl otevřít skóre ve 27. minutě, ale Komáromi napálil břevno. Na druhé straně zamířil Birmančevič do tyče, ale ve 31. minutě už poslal Spartu do vedení Ryneš. Ještě před pauzou Komáromi znovu trefil brankovou konstrukci. Letenští přidali pojistku krátce po změně stran, kdy se Ryneš prosadil další tvrdou ranou.

Sparta ve Španělsku ještě v pondělí narazí na obhájce norského titulu Bodö/Glimt (29. ledna) a úřadujícího švédského mistra Malmö (1. února).

Domácí:

Hosté: 34. Ryneš, 48. Ryneš

Domácí: Markek (46. Pécsi) – Maceiras (72. Vitályos), Stronati (72. Pál), Golla (72. Szolnoki), Ormonde-Ottewill (79. Markgráf) – Komáromi (79. Corbu), Plšek (56. Ominger), Favorov (59. Gruber), Vékony (46. Nissilä) – Nagy /C/ (72. Mondovics), Puljić (59. Batik)

Hosté: Vindahl – Ševínský (46. Vitík), Krejčí (46. Panák), Vydra (46. Sørensen) – Preciado (46. Wiesner), Sadílek (46. Laçi), Solbakken /C/ (46. Kairinen), Ryneš (59. Zelený) – Ševčík (59. Mokrovics), Kuchta (46. Tuci), Birmančević (59. Karabec)

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.