Dva zápasy NHL, pouhé tři góly. Rutta se trefil do prázdné brány

Autor: iSport.cz, ČTK
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Jan Rutta zpečetil v NHL gólem přes celé hřiště do prázdné branky výhru San Jose 2:0 nad Seattlem a bodoval v pátém utkání za sebou. Český obránce si během série připsal tři trefy a tři přihrávky. Vítězům scházel kvůli zranění v dolní části těla Tomáš Hertl. Ve zbývajícím utkání úterního programu zvítězil Columbus 1:0 na ledě St. Louis.

První branka padla v San Jose až ve 48. minutě, v níž se prosadil od modré čáry obránce Marc-Edouard Vlasic. Výhru pojistil Rutta při risku Seattlu bez gólmana. Třiatřicetiletý bek získal po nepřesné střele puk odražený od zadního mantinelu a pohotově jej vypálil na prázdnou branku. Hlavní hvězdou zápasu se stal Mackenzie Blackwood, který zastavil všech 32 střel a připsal si první čisté konto od prosince 2021.

Také v St. Louis si podmanili utkání brankáři. Elvis Merzlikins zneškodnil 21 střel a udržel nulu po dvou letech. Jediný gól vstřelil ve 45. minutě Dmitrij Voronkov, jenž překonal Jordana Binningtona z přečíslení. Domácí tak neprodloužili sérii pěti výher. Blue Jackets, kteří byli před utkáním na posledním místě Východní konference, poprvé v sezoně neinkasovali.

Domácí: 47:27. M. Vlasic, 59:40. Rutta

Hosté:

Domácí: Blackwood (Kähkönen) – M. Vlasic, Emberson, Muchamadullin, Rutta, Ochoťuk, Addison – Hoffman, Couture (C), Zetterlund – Barabanov, Eklund, Duclair – Kunin, Sturm, MacDonald – Bailey, Carpenter, Zadina.

Hosté: Daccord (Grubauer) – Dunn, Larsson, Oleksiak, Borgen, Dumoulin, Schultz – B. Tanev, Wennberg, Burakovsky – Tatar, McCann, Eberle – Tolvanen, Gourde (A), Bjorkstrand – Schwartz (A), Beniers, Kartye.