Polsko - Česko 0:15 Čeští florbalisté zničili soupeře. Kvalifikaci MS uzavřou utkáním se Slovenskem

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Čeští florbalisté porazili v Lochowě v kvalifikaci na prosincové mistrovství světa v Malmö už s jistotou postupu domácí Polsko vysoko 15:0 a jako jasný favorit ovládli bez ztráty bodu skupinu D. V neděli od 18:00 je čeká duel o první místo v druhé evropské skupině se Slovenskem, který vyhrálo skupinu C.

Florbal, ilustrační foto

Češi porazili Polsko i v sedmém vzájemné utkání a tentokrát vůbec nejvyšším rozdílem. Pěti body za hattrick a dvě asistence se na kanonádě podílel Filip Langer. Gól a tři přihrávky si připsal Matěj Havlas. Gólman Lukáš Bauer, který má na kontě v národním týmu 78 utkání, vychytal premiérové čisté konto.

Už v 7. minutě vedli svěřenci trenéra Jaroslav Berky 4:0 a do konce druhé třetiny dovršili „desítku“. Ve třetí části přidali své druhé trefy v utkání Milan Meliš s Filipem Zakonovem. V 52. minutě dovršil hattrick Langer. Bauer uhájil čisté konto i při vyloučení Jiřího Besty.

Kvalifikace MS florbalistů – evropská skupina 2 v Lochowě (Polsko):
Skupina D:
Polsko – Česko 0:15 (0:6, 0:4, 0:5)
Branky a nahrávky: 4. Meliš (Havlas), 4. F. Forman (T. Hanák), 6. M. Gattnar (Šindelář), 7. Majer (F. Forman), 16. Langer (Havlas), 18. M. Gattnar (Jendrišák), 31. Langer (Havlas), 36. T. Hanák (F. Forman), 38. Havlas (Langer), 40. Zakonov (Šindelář), 41. Meliš (Hemerka), 45. Zakonov (Besta), 45. Kreysa (Langer), 52. Langer (Meliš), 53. Pěnička (T. Hanák). Rozhodčí: Matti, Broman (oba Švéd.). Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 682