Litoměřice - Poruba 5:6 SNZ 0:5 k vítězství. Poruba předvedla na ledě Litoměřic nevídaný obrat

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Aktualizováno

Hokejisté vedoucí Poruby zvítězili v 45. kole první ligy v Litoměřicích 6:5 po samostatných nájezdech, přestože v polovině utkání prohrávali 0:5. V čele mají sedm zápasů před koncem základní části náskok 15 bodů před druhým Vsetínem, který doma porazil Přerov 5:1. Třetí Prostějov zdolal Jihlavu 2:0.

Marek Tvrdoň se na obratu Poruby podílel dvěma góly. Archivní foto

Hokej někdy nemá logiku. Litoměřice vedly po třiceti minutách nad Porubou jasně 5:0, nakonec ale získaly jenom jeden bod za prohru 5:6 po nájezdech. „Výkon jako den a noc. Famózní začátek, o to horší konec, Rozehráli jsme to výborně, k ničemu favorita nepustili a bylo z toho parádní vedení 5:0, jenže od toho stavu jako bychom přestali hrát. Soupeř využil všechny možnosti, aby získal nějakou převahu, přesilovky ho dostaly do hry a my ke konci byli úplně jiným mužstvem,“ říkal litoměřický trenér František Ptáček.

Lídr tabulky ukázal na litoměřickém ledě vnitřní sílu, dvěma důležitými góly přispěl k obratu Marek Tvrdoň. V nájezdech dokonal málo vídaný obrat lotyšský útočník hostů Razgals. „Při prvním obdrženém gólu jsme si nešťastně srazili sami kotouč do brány. S dalšími obdrženými góly se naše hra rozsypala, inkasovali jsme celkem pětkrát. Když jsme si na střídačce něco dost nahlas řekli, obraz na ledě se změnil. Stáhli jsme sestavu na tři lajny, celou třetí třetinu jsme hráli skoro na jednu bránu. Když jsme snížili na 4:5 bylo jasné, že síla k obratu tam je a odhodlání porvat se o vítězství,“ vykládal kouč Poruby Jiří Režnar.

Vsetín vyhrál šestý z posledních osmi zápasů. Přerov naopak neuspěl po sedmi výhrách a z posledních 11 duelů prohrál teprve podruhé. Valaši rozhodli mezi 23. a 29. minutou, kdy získali náskok 3:0. Skóre otevřel v přesilové hře Jakub Teper, další početní výhodu vzápětí využil Miroslav Holec a v oslabení se prosadil Jan Kern. Ve 44. minutě sice snížil Tomáš Pospíšil, ale za 105 sekund v přesilovce odpověděl Vít Jonák a v čase 47:31 další brankou dovršil výsledek.

Prostějov vyhrál třetí z posledních čtyř duelů. Jihlavská Dukla počtvrté za sebou nebodovala. Jestřábi otevřeli skóre v čase 24:59 díky brance Jana Veselého a ve 45. minutě pojistil výhru David Ostřížek. Gólman Jaroslav Pavelka udržel potřetí v sezoně čisté konto.

Obhájce triumfu v první lize Zlín prohrál v Kolíně 4:8 a připsal si čtvrtou porážku z uplynulých pěti duelů. Kozlové dosáhli na teprve druhou výhru z posledních osmi zápasů. Čtyřmi body za gól a tři asistence k tomu přispěl Kryštof Ouřada, dvě branky a jednu přihrávku si připsal Petr Moravec a dvakrát skóroval také Jan Kloz. Za Berany, kteří zůstávají sedmí, se trefil dvakrát Martin Novák.

Šestý Sokolov po sérii tří porážek vyhrál v Třebíči 3:2 po samostatných nájezdech. Gólem a asistencí pomohl k úspěchu Baníku Vojtěch Tomeček a rozhodující branku v rozstřelu dal Tomáš Vracovský.

Pražská Slavia podlehla doma Pardubicím B 1:4, prohrála teprve druhý z posledních osmi zápasů a klesla z 11. na 13. místo právě za záložní tým Dynama. Gólem a asistencí se na vítězství Východočechů podíleli obránce Jan Zdráhal a útočník Robina Kaplan.

Poslední Znojmo nenavázalo na dvě výhry a po porážce ve Frýdku-Místku 3:4 ztrácí na chvostu už dva body. Domácí se díky třetímu vítězství za sebou posunuli z 13. na 11. pozici. Dvěma góly pomohl k výhře Michal Hottěk.

45. kolo první hokejové Chance ligy:
Kolín – Zlín 8:4 (4:0, 3:2, 1:2)
Branky: 12. a 28. J. Kloz, 17. a 45. P. Moravec, 5. M. Chalupa, 12. Kolmann, 30. Vrhel, 32. Ouřada – 48. a 59. Martin Novák, 30. M. Lang, 40. P. Sedláček. Rozhodčí: Čáp, Zeliska – Jindra, Maňák. Vyloučení: 2:5, navíc M. Chalupa - Gago oba 5 min. Využití: 2:1. Diváci: 1195
Slavia Praha – Pardubice B 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 25. J. Brož – 8. Herčík, 20. J. Zdráhal, 31. Pochobradský, 48. Kaplan. Rozhodčí: Barek, Hucl – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 1512
Prostějov – Jihlava 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 25. J. Veselý, 45. Ostřížek. Rozhodčí: R. Svoboda, Cabák – Vašíček, Peluha. Vyloučení: 3:3, navíc P. Krejčí – Strejček oba 5 min. Bez využití. Diváci: 890
Vsetín – Přerov 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)
Branky: 45. a 48. Jonák, 23. Teper, 25. Holec, 29. Kern – 44. T. Pospíšil. Rozhodčí: Kubičík, Grygera – Polák, Otáhal. Vyloučení: 4:4. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2890
Frýdek-Místek – Znojmo 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)
Branky: 16. a 40. Hotěk, 9. Ramik, 26. Šuhaj – 27. Jenyš, 37. Šťovíček, 50. J. Hruška. Rozhodčí: T. Veselý, Zubzanda – Kokrment, Tvrdý. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 1289
Litoměřice – Poruba 5:6 po sam. nájezdech (2:0, 3:2, 0:3 – 0:0)
Branky: 3. Plos, 15. Kordule, 22. M. Vitouch, 28. P. Svoboda, 30. Hauser – 50. a 52. Tvrdoň, 31. Klímek, 40. Klimíček, 44. Honejsek, rozhodující sam. nájezd Razgals. Rozhodčí: Petružálek, Micka – Belko, Kotlík. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. Diváci: 1087
Třebíč – Sokolov 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 – 0:0)
Branky: 25. Ferda, 60. Bittner – 27. V. Tomeček, 40. Bernovský, rozhodující sam. nájezd Vracovský. Rozhodčí: Valenta, Pilný – Rakušan, Augusta. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 963