Čtvrtek 2.5 10:00 - Knihovna, Písek

Veselé pásmo říkanek, básniček, písniček a tvořivého hraní.

• Hrátky v knihovně

Čtvrtek 2.5 9:30 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Suché Vrbné

Česká reprezentace vybojovala na MS v cyklokrosu první medaili! Junior Kryštof Bažant získal bronz

Tři nejlepší junioři na MS v Táboře, vpravo Kryštof Bažant. , Autor: Karolina Kabíčková

Tři nejlepší junioři na MS v Táboře, vpravo Kryštof Bažant.     Autor: Karolina Kabíčková

TÁBOR - První nedělní závod táborského mistrovství světa v cyklokrosu znamenal pro české barvy zisk první medaile! Postaral se o ni Kryštof Bažant, který projel cílem na 3. místě. Nejlepší český junior se držel mezi nejlepšími prakticky po celý závod. V cestě za medailovým úspěchem mu pomohl i defekt jednoho z největších soupeřů. Francouz Sparfel pomohl svému týmu v páteční štafetě ke zlaté medaili, ve svém juniorském závodu ho ovšem srazil po třech kolech defekt. Sparfel jedoucí na čele byl rázem ze hry a cesta k nejvyšším stupínkům se otevřela dalším závodníkům. Z titulu mistra světa se radoval Ital Stefano Viezzi, stříbrnou medaili vybojoval Nizozemec Keije Solen se ztrátou devíti sekund a bronzový Bažant zůstal za Viezzim o 31 sekund. Jezdci ČEZ Cyklo Teamu Tábor skončili na 34. místě (Jan Janout) a na 65. místě (Tomáš Kraus).

Junioři (74 startujících, 4 okruhy): 1. Stefano Viezzi (Itálie) 42:01, 2. Keije Solen (Nizozemsko) +0:09, 3. Kryštof Bažant (ČR) +0:31, ... 34. Jan Janout +5:36, 41. Patrik Lienert +6:08, 42. Matěj Havel +6:16, 55. Tomáš Hájek +7:28, 65. Tomáš Kraus (všichni ČR) +10:47.

Šestnáctiletý Kryštof Bažant měl z medaile pochopitelně radost. „Jsem moc rád, že se mi podařilo bronz získat. Mám za sebou hrozně těžký závod. Odstartovat se mi podařilo podle plánu. Pak jsem se sice trochu propadl, ale v čele jsem se držel od prvního kola. Poté jsem se snažil udržet Solena, ale ten byl dnes lepší. Určitě mě pak hnal dopředu defekt Sparfela, cítil jsem medaili a povedlo se to. Poslední kolo bylo hodně bolestivé, ale fanoušci byli úžasní. Celkově jsem si šampionát hodně užil," zhodnotil bronzový závod Bažant.