SESTŘIH: Slovácko - Pardubice 1:2. Hosté v deseti berou důležitou výhru

Autor: iSport.cz, ČTK
8
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Slovácka ve 20. kole první ligy nečekaně prohráli s Pardubicemi 1:2 a v nejvyšší soutěži nebodovali po sedmi utkáních. Východočeši vedli od 14. minuty po brance Tomáše Zlatohlávka, v 89. minutě srovnal Rigino Cicilia a využil tak přesilovku, kterou domácí hráli od 68. minuty a vyloučení Dominika Mareše. V první minutě nastavení ale navzdory oslabení rozhodl po brejku hostující Michal Hlavatý. Slovácko zůstalo v neúplné tabulce čtvrté, Pardubice po druhé ligové výhře po sobě třinácté.

Do prvních střeleckých šancí se dostali zkušení domácí hráči. Nejlepší ligový střelec Havlík vypálil v šesté minutě nad a jedenáctou branku v ročníku nejvyšší soutěže nedal, za chvíli hlavičkoval mimo Kalabiška.

Hosté nicméně hráli velmi aktivně a pohybem ztěžovali domácím rozehrávku. Po dobrém napadání Východočechů padl i první gól ligového jara. Daněk vybojoval míč, poslal jej na Chlumeckého, jehož centr z levé strany ve 14. minutě zblízka umístil hlavou do sítě Zlatohlávek.

Slovácko se pak tlačilo za vyrovnáním, Trávníkovu ránu z 25 metrů vytáhl na roh brankář Kinský. Domácí se ovšem do větších příležitostí dostávali v úvodním dějství těžce. Chyběl jim větší klid ve finální fázi a když už pardubickou defenzivu překonali, trefil Kalabiška ve 32. minutě jen břevno.

Východočeši i po přestávce pružnou obranou a rychlým přechodem do útoku komplikovali velkému favoritovi snahu o vyrovnání. V 55. minutě postupoval hostující Brdička sám na gólmana Heču a přepadl přes něj. Sudí Volek nejprve nařídil za faul pokutový kop, ale po zásahu videorozhodčího a zhlédnutí situace ze záznamu penaltu odvolal.

Domácím tento moment pomohl a postupně zvyšovali tlak. Po šancích, které měl Cicilia, pomohlo Slovácku v 68. minutě vyloučení Mareš po druhé žluté kartě. Nápor domácích postupně gradoval, přetížená defenziva Východočechů v čele s Kinským ale dlouho odolávala. Střídající Mihálik pálil z ostrého úhlu nad, hostující obránce Ortiz zachraňoval po rohu na brankové čáře.

Slovácko se dočkalo vyrovnání až v 89. minutě, když se s pomocí břevna prosadil Cicilia. Domácí chtěli otočit zápas na svou stranu, ale místo toho nečekaně inkasovali. Po brejku a přihrávce Patráka se v první minutě nastavení do odkryté branky trefil Hlavatý. Pardubičtí venku v lize zvítězili po dvou porážkách za sebou.

Domácí: 89. Cicilia

Hosté: 14. Zlatohlávek, 90+1. Hlavatý

Domácí: Heča – Reinberk, Daníček (C) (76. Vecheta), Mi. Kadlec, Kalabiška (76. Blahút) – Trávník, Kim (66. Kohút) – Petržela (66. Mihálik), Havlík, P. Juroška (84. Kvasina) – Cicilia.

Hosté: Kinský – Mareš, Halinský, Chlumecký, Ortíz – Kissiedou (72. Donát), Vacek (C) (83. Tischler), Hlavatý, Daněk (72. Surzyn) – Zlatohlávek (63. Krobot), Brdička (63. Patrák).

Náhradníci

Domácí: Vecheta, Hofmann, Srubek, Blahút, Kohút, Mihálik, Kvasina, Siňavskij, Fryšták

Slovácko – Pardubice: Michal Hlavatý vrátil vedení svému týmu v nastavení, 1:2

Slovácko – Pardubice: Vyrovnávací gól zařídil z hranice malého vápna Rigino Cicilia, 1:1

Slovácko – Pardubice: Heča nefauloval, rozhodčí Volek nakonec kartu i penaltu odvolal

Slovácko – Pardubice: Kinský vytáhl ránu Kalabišky na břevno, hrál předtím Hlavatý rukou?

Slovácko – Pardubice: Centr Chlumeckého využil Zlatohlávek a poslal hosty do vedení, 0:1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905