Góly Hronka s Palátem pomohly k výhrám, Vladař vychytal Edmonton

foto Utkání hokejové NHL New Jersey - Montreal, 24. února 2024. Zprava Ondřej Palát z New Jersey a Brendan Gallagher z Montrealu.

New York - Útočník Ondřej Palát devátým gólem v aktuální sezoně NHL pomohl New Jersey k výhře 4:3 nad Montrealem. Popáté v sezoně se prosadil obránce Filip Hronek, jehož Vancouver porazil Boston 3:2 v prodloužení. Branku dal také Filip Zadina, jeho trefa ale na výhru San Jose nestačila.

Fotogalerie

Palát v závěru druhé třetiny zavezl puk do útočného pásma, vyzval ke střele Šimona Nemce a z dorážky srovnal na 2:2. V 54. minutě se prosadil Nico Hischier a Devils se poprvé v zápase dostali do vedení. Vítěznou branku domácích dal o tři minuty později Jesper Bratt. New Jersey vyhrálo po dvou zápasech a z devátého místa Východní konference ztrácí na příčky zaručující play off pět bodů.

Montreal prohrál popáté v řadě a zůstává předposlední. "Odehráli jsme dobrý zápas, ale trochu jsme strádali v zakončení. Bohužel nestačí dobře hrát, je potřeba i vyhrávat," uvedl trenér Canadiens Martin St. Louis.

Vancouver doma proti Bostonu ukončil čtyřzápasovou šňůru proher. Canucks prohrávali už 0:2, v posledních osmi minutách základní hrací doby ale srovnali a v prodloužení rozhodl Brock Boeser. Hronek při závěrečné hře bez brankáře napřáhl na modré čáře a v čase 58:49 svým 200. bodem v NHL poslal zápas do prodloužení. V dresu Bostonu nebodoval ani jeden z trojice Čechů.

"I přes to, že jsme většinu zápasu prohrávali, jsme byli lepším týmem. Je to skvělé, protože Boston je jedním z nejlepších týmů v celé lize. Odehráli jsme prostě skvělých 60 minut. " pochvaloval si J. T. Miller, jenž připravil všechny tři góly Vancouveru.

Boston se za stavu 2:0 soustředil hlavně na defenzivu a v závěru na svou pasivitu doplatil. Canucks ve třetí třetině přestříleli celek z východního pobřeží USA jednoznačně 17:5. "Nehráli jsme náš hokej a doplatili jsme na to. Neodvedli jsme dostatek práce k tomu, abychom udrželi vedení," litoval obránce Bruins Brandon Carlo.

Česká spolupráce z 50. minuty San Jose vykřesala naději na nadějný výsledek ze zápasu s Nashvillem. Obránce Jan Rutta s pukem objel branku, zkusil zakončit, ale puk se odrazil k Zadinovi, jenž pohodlně snížil na 2:3. "Puk se mi dostal přímo na hokejku a nebylo pro mě těžké dostat ho do branky. Byl to přesně takový gól, který potřebujeme k lepším výsledkům. Vzešel totiž z dobrého tlaku v útočném pásmu," řekl Zadina.

Na jeho trefu už nikdo z hráčů San Jose nenavázal a Sharks prohráli 2:4. Dvěma góly řídil čtvrtou výhru Predators za sebou Kiefer Sherwood. "Je důležité, že se pokaždé dokáže prosadit někdo jiný. Myslím, že to je známka dobrého týmu," řekl Sherwood, křídelník čtvrté útočné formace Nashvillu.

Brankář Daniel Vladař pomohl Calgary k vítězství v tradiční bitvě o Albertu. Český gólman v duelu s Edmontonem inkasoval tři branky z 35 střel a Flames i díky jeho výkonu vyhráli potřetí za sebou. Vítězství 6:3 řídil dvěma góly a nahrávkou Noah Hanifin.

Z výhry se radoval také David Rittich, jehož Los Angeles Kings porazili Anaheim 3:2 po samostatných nájezdech. Český gólman zlikvidoval 22 střel, dva ze tří nájezdů a zápas zakončil s úspěšností 91,7 procenta. Jeho protějšek John Gibson pomohl Ducks k bodu 48 zákroky.

Hokejisté NY Rangers se po výhře 2:1 na ledě Philadelphie posunuli do čela Východní konference. Výhru newyorského celku prvním gólem v NHL zařídil Matt Rempe. Jednadvacetiletý útočník se prosadil poté, co se v úvodu zápasu popral s Nicolasem Deslauriersem.

Uspělo také Toronto, které díky hattricku Tylera Bertuzziho porazilo Colorado 4:3. Maple Leafs vyhráli posedmé za sebou a posunuli se na čtvrtou příčku Východní konference.

Statistika sobotních zápasů NHL:

Detroit - St. Louis 6:1 (4:0, 2:1, 0:0)

Branky: 20. a 39. DeBrincat, 1. P. Kane, 5. Rasmussen, 6. Fabbri, 37. Compher - 32. Bolduc. Střely na branku: 34:23. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. DeBrincat, 2. Kane, 3. Rasmussen (všichni Detroit).

New Jersey - Montreal 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)

Branky: 26. Meier, 38. Palát, 54. Hischier, 57. Bratt - 34. a 59. Suzuki, 24. Gallagher. Střely na branku: 24:26. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Meier, 2. Hischier, 3. Toffoli (všichni New Jersey).

NY Islanders - Tampa Bay 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Branky: 54. Lee, 58. Nelson - 5. Paul, 6. Kučerov, 25. Point, 60. Glendening. Střely na branku: 34:23. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Point, 3. Hedman (všichni Tampa).

Philadelphia - NY Rangers 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky: 43. Foerster - 32. Lafreniére, 47. Rempe. Střely na branku: 41:24. Diváci: 19.756. Hvězdy zápasu: 1. Rempe (NY Rangers), 2. Foerster (Philadelphia), 3. Šesťorkin (NY Rangers).

Florida - Washington 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 25. Cousins, 57. Verhaeghe, 64. Forsling - 39. Milano, 51. Wilson. Střely na branku: 29:24. Diváci: 19.887. Hvězdy zápasu: 1. Forsling (Florida), 2. Wilson (Washington), 3. Verhaeghe (Florida).

Ottawa - Vegas 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 29. Chabot, 39. Batherson, 46. Norris, rozhodující sam. nájezd Stützle - 24. a 59. Stephenson, 6. Marchessault. Střely na branku: 33:29. Diváci: 19.197. Hvězdy zápasu: 1. Chabot (Ottawa), 2. Stephenson (Vegas), 3. Norris (Ottawa).

Colorado - Toronto 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)

Branky: 3. Lehkonen, 12. Cogliano, 45. Rantanen - 14. a 35. a 58. Bertuzzi, 37. Marner. Střely na branku: 29:30. Diváci: 18.135. Hvězdy zápasu: 1. Bertuzzi, 2. W. Nylander (oba Toronto), 3. MacKinnon (Colorado).

Vancouver - Boston 3:2 v prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)

Branky: 53. Boeser, 59. Hronek, 62. Boeser - 26. J. Boqvist, 32. Heinen. Střely na branku: 39:22. Diváci: 18.924. Hvězdy zápasu: 1. J. T. Miller, 2. Boeser (oba Vancouver), 3. Swayman (Boston).

Carolina - Dallas 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 23. S. Aho - 17. J. Robertson, 29. W. Johnston. Střely na branku: 22:16. Diváci: 18.952. Hvězdy zápasu: 1. W. Johnston, 2. Heiskanen (oba Dallas), 3. S. Aho (Carolina).

Los Angeles - Anaheim 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 16. Fiala, 35. Doughty, rozhodující sam. nájezd Moore - 10. Silfverberg, 30. Carrick. Střely na branku: 50:24. David Rittich odchytal za Los Angeles celý zápas, inkasoval dvě branky z 24 střel a úspěšnost zákroků měl 91,7 procenta. Diváci: 18.203. Hvězdy zápasu: 1. Fiala, 2. Kempe (oba Los Angeles), 3. Gibson (Anaheim).

Edmonton - Calgary 3:6 (1:3, 1:2, 1:1)

Branky: 19. a 25. Hyman, 57. Janmark - 16. a 35. Hanifin, 3. Kadri, 10. Pospíšil, 32. Dryden Hunt, 53. Coleman. Střely na branku: 35:31. Daniel Vladař za Calgary odchytal celý zápas, inkasoval tři branky z 35 střel a úspěšnost zákroků měl 91,4 procenta. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Hanifin, 2. Zary (oba Calgary), 3. Hyman (Edmonton).

San Jose - Nashville 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Branky: 42. Granlund, 50. Zadina (Rutta) - 11. Sherwood, 39. F. Forsberg, 44. Sherwood, 60. Nyquist. Střely na branku: 25:35. Diváci: 15.919. Hvězdy zápasu: 1. Sherwood (Nashville), 2. Granlund (San Jose), 3. Saros (Nashville).

Seattle - Minnesota 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)

Branky: 1. Dunn, 47. Eberle - 14. a 23. Kaprizov, 5. M. Johansson, 22. Boldy, 27. Mermis. Střely na branku: 31:31. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Kaprizov, 2. Zuccarello (oba Minnesota), 3. Dunn (Seattle).

5.St. Louis5730225167:17862
6.Minnesota5828624186:19362