Hronkova asistence Vancouveru k výhře nepomohla, Detroit zvítězil pošesté v řadě

foto Utkání hokejové NHL Vancouver - Pittsburgh, 27. února 2024. Brankář Vancouveru Thatcher Demko inkasuje v prodloužení gól od Erika Karlssona z Pittsburghu (není na snímku.) Vpravo přihlíží obránce Canucks Filip Hronek.

New York - Filip Hronek bodoval ve druhém utkání NHL za sebou, jeho asistence ale hokejistům Vancouveru stačila pouze na bod za domácí prohru s Pittsburghem 3:4 v prodloužení. Obránce Canucks je se 44 body druhým nejproduktivnějším Čechem v lize. Jednu branku připravil také Ondřej Palát. New Jersey i díky jeho příspěvku porazilo San Jose jednoznačně 7:2 a získalo důležité body v boji o postup do play off. Dobrou formu potvrdili hokejisté Detroitu a Nashvillu, kteří natáhli vítězné série shodně na šest výher.

Fotogalerie

Vancouver neprožívá ideální období. Nejlepší tým NHL prohrál pátý z posledních šesti zápasů a v čele Západní konference se jeho náskok snížil na čtyři body. Proti Pittsburghu Canucks ani jednou v základní době neprohrávali, přesto nakonec získali jen bod. Rozhodující branku dal v čase 61:42 obránce Penguins Erik Karlsson.

Hronek se do statistik zapsal v 18. minutě, kdy se zapojil do přesilovkové akce vedoucí k brance Brocka Boesera na 2:0. Byl to jeho 44. bod (5+39) v sezoně. Kapitán Pittsburghu Sidney Crosby připravil dva góly a jako devátý hráč v ligové historii zaznamenal tisící bod při hře v plném počtu hráčů.

New Jersey na ledě druhého nejhoršího týmu NHL prohrávalo po dvaceti minutách 0:1. Od druhé třetiny ale Devils dominovali. Třemi góly ve druhém dějství a čtyřmi v tom třetím si zajistili jednoznačné vítězství, díky kterému snížili ztrátu na pozice zaručující play off na pět bodů.

Zazářili centři prvních dvou formací Devils. Nico Hischier zaznamenal gól a tři asistence, Jack Hughes měl jen o jednu nahrávku horší bilanci. Palát ve 46. minutě připravil branku pro Brendana Smithe. Rodák z Frýdku-Místku vylepšil svoji sezonní bilanci na 24 bodů.

Hokejisté Detroitu porazili Washington jednoznačně 8:3 a radovali se pošesté za sebou. Red Wings dali osm branek v jednom zápase poprvé od listopadu 2017 a útočí na první postup do play off od roku 2016. Aktuálně v tabulce Východní konference drží šestou příčku.

Pod vysokou výhru se hlavní měrou podepsali Lucas Raymond (1+2) a Shayne Gostisbehere (2+0). Patrick Kane připravil dvě branky Red Wings a protáhl bodovou šňůru na devět zápasů.

"Myslím, že pomalu získáváme vlastní identitu. Zjistili jsme, co funguje a co ne, a díky tomu vyhráváme. Bude důležité, abychom tohle nastavení dokázali udržet i v dalších několika měsících," uvedl Gostisbehere.

Nashville se s Detroitem stále dělí o aktuálně nejdelší sérii výher v lize. Predators porazili Ottawu 4:1 a také zvítězili pošesté za sebou. Výhru řídili Roman Josi (2+1) a Gustav Nyquist (1+2).

Do třetí třetiny Predators vstoupili s vedením 3:1. Namísto náporu ztrácejících Senators ale přišel drtivý tlak domácích. Nashville přestřílel celek z hlavního města Kanady jednoznačně 19:0 a pohlídal si dva body.

"Byla to naše nejpovedenější třetina za posledních několik týdnů. Hrát takovým způsobem za stavu 3:1 je skvělé. Navíc jsme přidali čtvrtou branku. Prostě úžasné. Bylo by fajn, kdybychom takhle hráli pokaždé, když vedeme, ale je jasné, že to není jednoduché," uvedl Josi.

Toronto po sedmi výhrách v řadě prohrálo doma s Vegas vysoko 2:6. Hlavním strůjcem vítězství Golden Knights byl Jonathan Marchessault, jenž dal dva góly a jednu branku připravil. Nejlepší střelec NHL Auston Matthews vyšel bodově naprázdno po šesti zápasech.

V souboji dvou trápících se týmů Montreal porazil Arizonu 4:2 a zvítězil po šesti porážkách. Coyotes prodloužili čekání na dvoubodový zisk na 13 duelů. Výhru Montrealu vychytal gólman Sam Montembeault, jenž zlikvidoval 36 střel.

"Jejich gólman zachytal skvěle. Je to pro nás složitá situace. Dnes jsme byli lepší než soupeř, měli jsme mnohem víc nebezpečných situací, ale stejně jsme opět zůstali bez bodu. Hráli jsme dobře, ale kdybych měl klukům něco vytknout, je to tlak do branky. V předbrankovém prostoru nejsme dostatečně důrazní," řekl trenér Arizony Andre Tourigny.

Statistika úterních zápasů NHL:

Toronto - Vegas 2:6 (0:0, 1:3, 1:3)

Branky: 38. Bertuzzi, 55. Reaves - 30. Barbašev, 33. Morelli, 40. W. Karlsson, 51. Marchessault, 59. Pietrangelo, 60. N. Roy. Střely na branku: 32:32. Diváci: 18.907. Hvězdy zápasu: 1. W. Karlsson, 2. Marchessault, 3. Theodore (všichni Vegas).

Montreal - Arizona 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky: 8. Armia, 25. Harris, 46. Pearson, 60. Suzuki - 28. Kerfoot, 55. Bjugstad. Střely na branku: 21:38. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Montembeault, 2. Harris (oba Montreal), 3. Maccelli (Arizona).

Detroit - Washington 8:3 (2:0, 3:2, 3:1)

Branky: 6. a 30. Gostisbehere, 17. Raymond, 25. Veleno, 40. Compher, 45. Fabbri, 52. DeBrincat, 55. Larkin - 23. Lapierre, 37. Sgarbossa, 48. Pacioretty. Střely na branku: 31:21. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Gostisbehere, 2. Raymond, 3. Compher (všichni Detroit).

Florida - Buffalo 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Branky: 13. Bennett, 16. M. Tkachuk, 50. Montour - 10. Cozens, 53. T. Thompson. Střely na branku: 37:30. Diváci: 18.243. Hvězdy zápasu: 1. Montour, 2. M. Tkachuk, 3. Bobrovskij (všichni Florida).

Philadelphia - Tampa Bay 6:2 (1:0, 0:1, 5:1)

Branky: 3. Brink, 41. Foerster, 44. Sanheim, 47. Sean Walker, 56. N. Cates, 58. York - 25. Paul, 55. Stamkos. Střely na branku: 29:22. Diváci: 18.647. Hvězdy zápasu: 1. Foerster, 2. N. Cates, 3. Frost (všichni Philadelphia).

Minnesota - Carolina 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Branky: 11. Dewar, 20. Brodin - 16. J. Staal, 40. Svečnikov, 52. Noesen. Střely na branku: 30:28. Diváci: 18.775. Hvězdy zápasu: 1. J. Staal (Carolina), 2. Brodin (Minnesota), 3. Kočetkov (Carolina).

Winnipeg - St. Louis 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)

Branky: 9. Monahan, 11. Dillon, 16. Connor, 51. Iafallo - 11. Bučněvič, 30. Saad. Střely na branku: 32:38. Diváci: 13.139. Hvězdy zápasu: 1. Brossoit, 2. Morrissey, 3. Dillon (všichni Winnipeg).

Colorado - Dallas 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)

Branky: 3. Kiviranta, 6. Rantanen, 28. Cogliano, 28. MacKinnon, 35. Lehkonen - 1. Stankoven. Střely na branku: 27:34. Diváci: 18.117. Hvězdy zápasu: 1. Geurgijev, 2. Cogliano, 3. Rantanen (všichni Colorado).

Calgary - Los Angeles 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Branky: 33. Mangiapane, 34. Coleman, 53. Šarangovič, 59. Backlund - 33. Danault, 39. Fiala. Střely na branku: 37:22. Diváci: 16.450. Hvězdy zápasu: 1. Mangiapane, 2. Coleman, 3. Šaranovič (všichni Calgary).

Nashville - Ottawa 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Branky: 6. a 39. Josi, 4. McCarron, 54. Nyquist - 19. Batherson. Střely na branku: 37:25. Diváci: 17.159. Hvězdy zápasu: 1. Josi, 2. Nyquist, 3. Saros (všichni Nashville).

Vancouver - Pittsburgh 3:4 v prodl. (2:0, 1:2, 0:1 - 0:1)

Branky: 11. Höglander, 18. Boeser (Hronek), 31. J. Miller - 23. a 30. Rakell, 50. Eller, 62. E. Karlsson. Střely na branku: 35:39. Diváci: 18.730. Hvězdy zápasu: 1. Rakell (Pittsburgh), 2. J. Miller (Vancouver), 3. Crosby (Pittsburgh).

San Jose - New Jersey 2:7 (1:0, 0:3, 1:4)

Branky: 19. Sturm, 53. Bailey - 24. Bratt, 25. J. Hughes, 34. Bahl, 43. C. Miller, 46. B. Smith (Palát), 47. Mercer, 48. Hischier. Střely na branku: 31:44. Diváci: 10.982. Hvězdy zápasu: 1. Hischier, 2. J. Hughes, 3. Bratt (všichni New Jersey).

5.St. Louis5830226169:18262
6.Minnesota5928625188:19662