Po trailech přes hory

Z boje o záchranu až do předkola. Slavia i Pardubice B si zahrají play-off první ligy

Slavia a Pardubice B si zajistily v závěrečném 52. kole první ligy účast v předkole play-off. Pražané vyhráli přímý souboj o postup v Kolíně 5:2 a Pardubice uspěly v Sokolově 3:1. Slavii čeká od pondělí série na dva vítězné zápasy s Jihlavou, záložní tým Dynama se utká o postup mezi nejlepších osm s Přerovem. Přímý postup do čtvrtfinále si zajistily po Porubě, Vsetínu a Prostějovu také Litoměřice, Třebíč a obhájce triumfu v první lize Zlín.

Radost hokejistů Slavie
zdroj: Facebook HC Slavia Praha

Slavia dosáhla na účast ve vyřazovací části šestou výhrou za sebou. V Kolíně se radovala jako první, v čase 3:13 otevřel skóre Matěj Beran. Kozlové ale bleskově odpověděli gólem Petra Moravce. Ve 24. minutě vrátil Pražanům vedení opět Beran a ještě ve druhé třetině zvýšil Maxim Havrda a v oslabení Dušan Žovinec už na 4:1. V 53. minutě snížil Matěj Chalupa a 18 sekund před koncem pečetil výsledek do prázdné branky Lotyš Edgars Kulda.

Sokolov přišel o předkolo po sérii sedmi porážek. Pardubice naopak slavily díky třetí výhře z posledních čtyř utkání. V polovině úvodní části vykročily za postupem díky brance Ondřeje Chabady. Ve 49. minutě zvýšil Daniel Herčík. V čase 51:53 ještě vykřesal naději Baníku Tomáš Vracovský, ale v 58. minutě pojistil vítězství hostů Michal Pochobradský.

Čtvrté místo si zajistily Litoměřice, které vyhrály na ledě posledního sestupujícího Znojma 3:1. Dvěma góly se o to postaral Pavel Kordule. Pátá Třebíč podlehla doma sedmému Přerovu 1:2 v prodloužení, o čemž rozhodl v čase 62:18 Tomáš Pospíšil. Zlín zvítězil doma nad Jihlavou 4:3 v prodloužení díky brance Martina Nováka po 38 sekundách nastavení.

Ve čtvrtfinále se utkají Prostějov se Zlínem a Litoměřice s Třebíčí. Vítěze základní části Porubu čeká hůře umístěný postupující z předkola a druhý Vsetín výše postavený úspěšný celek.

Poruba vyhrála na ledě předposledního Frýdku-Místku 5:1 a posunula svůj klubový rekord na 115 bodů v sezoně. Soutěž ovládla o 19 bodů před druhým Vsetínem. Po 118 sekundách dostal Ostravany do vedení Kanaďan Justin Lemcke a mezi 23. a 29. minutou zvýšil jeho krajan Aaron Berisha, Ondrej Šedivý a z trestného střílení Vít Christov na 4:0. Ještě ve druhé třetině v přesilovce snížil Štěpán Macháček a ve 43. minutě dovršil skóre svou 20. brankou v sezoně Vojtěch Střondala.

Vsetín prohrál na ledě třetího Prostějova 1:4, dvěma góly o tom rozhodl Matouš Venkrbec.

52. kolo první hokejové ligy:

Frýdek-Místek – Poruba 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)
Branky: 36. Macháček – 2. Lemcke, 23. Berisha, 28. O. Šedivý, 29. Christov z tr. střílení, 43. Střondala. Rozhodčí: R. Svoboda, Kostourek – Belko, Kotlík. Vyloučení: 0:3. Využití: 1:0. Diváci: 1118.

Třebíč – Přerov 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)
Branky: 18. Psota – 14. Pechanec, 63. T. Pospíšil. Rozhodčí: Wagner, Hucl – Maštalíř, Juránek. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. Diváci: 1206.

Zlín – Jihlava 4:3 v prodl. (1:2, 1:0, 1:1 – 1:0)
Branky: 10. Šlahař, 22. Süss, 49. Z. Sedlák, 61. Martin Novák – 1. Čachotský, 20. Cachnín, 53. Š. Jelínek. Rozhodčí: Jechoutek, Barek – Peluha, Teršíp. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:2. Diváci: 2773.

Znojmo – Litoměřice 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 43. P. Čermák – 26. a 60. Kordule, 22. P. Svoboda. Rozhodčí: Maršálek, Rapák – Roischel, Tvrdý. Vyloučení: 3:4, navíc Zahradníček (Znojmo) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 1290.

Sokolov – Pardubice B 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky: 52. Vracovský – 11. Chabada, 49. Herčík, 58. Pochobradský. Rozhodčí: Skopal, Zubzanda – Štofa, L. Sýkora. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 585.

Prostějov – Vsetín 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 7. a 16. Venkrbec, 36. Hanousek, 47. Z. Doležal – 11. Jonák. Rozhodčí: Micka, Šico – Zídek, Polák. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 1127.

Kolín – Slavia Praha 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)
Branky: 4. P. Moravec, 53. M. Chalupa – 4. a 24. M. Beran, 28. Havrda, 37. Žovinec, 60. E. Kulda. Rozhodčí: Šudoma, Grygera – Beneš, Maňák. Vyloučení: 6:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 2249.