Hokejisté Slavie a Pardubic B si zajistili účast v předkole play off první ligy

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Hokejisté Slavie a Pardubic B si zajistili v závěrečném 52. kole první ligy účast v předkole play off. Pražané vyhráli přímý souboj o postup v Kolíně 5:2 a Pardubice uspěly v Sokolově 3:1. Slavii čeká od pondělka série na dva vítězné zápasy s Jihlavou, záložní tým Dynama se utká o postup mezi nejlepších osm s Přerovem. Přímý postup do čtvrtfinále si zajistily po Porubě, Vsetínu a Prostějovu také Litoměřice, Třebíč a obhájce triumfu v první lize Zlín.

Slavia si zajistila účast v předkole play off (ilustrační foto)

Slavia dosáhla na účast ve vyřazovací části šestou výhrou za sebou. V Kolíně se radovala jako první, v čase 3:13 otevřel skóre Matěj Beran. Kozlové ale bleskově odpověděli gólem Petra Moravce. Ve 24. minutě vrátil Pražanům vedení opět Beran a ještě ve druhé třetině zvýšil Maxim Havrda a v oslabení Dušan Žovinec už na 4:1. V 53. minutě snížil Matěj Chalupa a 18 sekund před koncem pečetil výsledek při power play do prázdné branky Lotyše Edgars Kulda.

Sokolov přišel o předkolo po sérii sedmi porážek. Pardubice naopak slavily díky třetí výhře z posledních čtyř utkání. V polovině úvodní části vykročily za postupem díky brance Ondřeje Chabady. Ve 49. minutě zvýšil Daniel Herčík. V čase 51:53 ještě vykřesal naději Baníku Tomáš Vracovský, ale v 58. minutě pojistil vítězství hostů Michal Pochobradský.

Čtvrté místo si zajistily Litoměřice, které vyhrály na ledě posledního sestupujícího Znojma 3:1. Dvěma góly se o to postaral Pavel Kordule. Pátá Třebíč podlehla doma sedmému Přerovu 1:2 v prodloužení, o čemž rozhodl v čase 62:18 Tomáš Pospíšil. Zlín zvítězil doma nad Jihlavou 4:3 v prodloužení díky brance Martina Nováka po 38 sekundách nastavení.

Předkolo první hokejové ligy začne v pondělí, hraje se na dva vítězné zápasy

Předkolo play off první hokejové ligy začne v pondělí a hrát se bude na dva vítězné zápasy. Série odstartují na ledě po základní části hůře postavených celků. Desáté Pardubice B hostí v Chrudimi sedmý Přerov a devátá pražská Slavia přivítá osmou Jihlavu. Druhé duely se odehrají v domácím prostředí Přerova a azylu Dukly v Pelhřimově ve středu, případné třetí hned o den později na stejných místech.

Hůře postavený postupující narazí ve čtvrtfinále na vítěze základní části Porubu a lépe umístěný celek na druhý Vsetín. Jasno už je o dvojicích Prostějov - Zlín a Litoměřice - Třebíč. O postup do semifinále se bude hrát od soboty 9. března na tři vítězné duely. Pro postup do finále a k triumfu v druhé nejvyšší soutěži a tím spojenému postupu do baráže o extraligu se 14. celkem nejvyšší soutěže Kladnem už budou potřeba čtyři výhry.

Play off:

Předkolo:

Pondělí 4. března - 1. zápasy:

18:00 Pardubice B - Přerov, Slavia Praha - Jihlava.

Středa 6. března - 2. zápasy:

17:30 Přerov - Pardubice B, Jihlava - Slavia Praha.

Čtvrtek 7. března - případné 3. zápasy:

Ve čtvrtfinále se utkají Prostějov se Zlínem a Litoměřice s Třebíči. Vítěze základní části Porubu čeká hůře umístěný postupující z předkola a druhý Vsetín výše postavený úspěšný celek.

Poruba vyhrála na ledě předposledního Frýdku-Místku 5:1 a posunula svůj klubový rekord na 115 bodů v sezoně. Soutěž ovládla o 19 bodů před druhým Vsetínem. Po 118 sekundách dostal Ostravany do vedení Kanaďan Justin Lemcke a mezi 23. a 29. minutou zvýšil jeho krajan Aaron Berisha, Ondrej Šedivý a z trestného střílení Vít Christov na 4:0. Ještě ve druhé třetině v přesilovce snížil Štěpán Macháček a ve 43 minutě dovršil skóre svou 20. brankou v sezoně Vojtěch Střondala.

Vsetín prohrál na ledě třetího Prostějova 1:4, dvěma góly o tom rozhodl Matouš Venkrbec.