AS Řím zvítězil v Monze 4:1 a posunul se na páté místo neúplné tabulky

foto Utkání italské fotbalové ligy Monza - AS Řím, 2. března 2024. Zleva Andrea Colpani z Monzy a Lorenzo Pellegrini z AS Řím.

Řím - Fotbalisté AS Řím v italské lize zvítězili na hřišti Monzy 4:1, vyhráli potřetí za sebou a v neúplné tabulce se posunuli na páté místo. Domácí našli přemožitele po pěti zápasech, z nichž čtyřikrát udrželi čisté konto.

Proti AS poprvé inkasovali sedm minut před poločasem a na Pellegriniho trefu navázal hned za čtyři minuty Lukaku. Třicetiletý belgický útočník vstřelil desátý gól v ročníku a pojedenácté v kariéře dal za jednu sezonu dvouciferný počet branek. Po změně stran skóroval podvanácté v sezoně jeho argentinský spoluhráč Dybala. AS má dva alespoň desetigólové střelce poprvé od sezony 2016/17, tehdy nastříleli Džeko 29 a Salah 15 branek.

V závěrečné desetiminutovce ještě zvýšil z penalty Paredes a následně se o čestný gól soupeře postaral Carboni. Římané ztrácejí bod na Boloňu a sami mají stejný náskok před Bergamem. Oba konkurenti ale mají nedělní zápasy 27. kola k dobru.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 27.04.2024 ČTK