Fotbalisté Augsburgu se radují z jednoho z šesti gólů, které nasázeli...

Fotbalisté Augsburgu se radují z jednoho z šesti gólů, které nasázeli Darmstadtu. | foto: AP

Pět branek za poločas. Augsburg si proti Darmstadtu zastřílel. Zvítězil i Dortmund

• 0
Augsburg v německé fotbalové lize nastřílel během prvního poločasu pět branek a deklasoval domácí Darmstadt 6:0. Brankář Tomáš Koubek drtivé výhře spoluhráčů nad posledním týmem tabulky přihlížel jen z lavičky náhradníků. Stuttgart zvítězil na hřišti Wolfsburgu 3:2, pošesté v řadě neprohrál a pojistil si třetí místo. Dortmund zvítězil v Berlíně nad Unionem 2:0 a je dál čtvrtý před Lipskem, které vyhrálo 4:1 v Bochumi.

Augsburg vedl o pět branek už ve 29. minutě a připsal si třetí nejrychlejší pětigólové vedení v historii bundesligy.

Rychleji to dokázaly pouze Freiburg proti Mönchengladbachu v roce 2021 a Mönchengladbach proti Braunschweigu před čtyřiceti lety; v obou případech to bylo 5:0 už ve 25. minutě. Po dvou gólech dali Tietz a Demirovič a po jednom přidali Jensen a Vargas.

Bayern remizoval ve Freiburgu. Za Leverkusenem zaostává o sedm bodů

Augsburg se po druhém vítězství za sebou posunul na desáté místo.

Stuttgart poslal do vedení jeho nejlepší střelec Guirassy a po změně stran guinejský útočník vrátil hostům vedení z penalty. Byl to jeho jubilejní 20. gól v sezoně. Vedení pojistil Vagnoman, Wolfsburg, za který odehrál první poločas Václav Černý, už jen snížil zásluhou Nmechy.

VfB poprvé v klubové historii dosáhl na metu 50 bodů už po 24. kole a Guirassy se stal jeho prvním hráčem, jenž za stejný počet kol nastřílel alespoň devatenáct branek.

Dortmund šel před přestávkou do vedení zásluhou Adeyemiho, jenž se v základní sestavě Borussie objevil poprvé od loňského prosince. Pojišťovací branku vstřelil v závěru Maatsen. Alex Král zůstal mezi domácími náhradníky.

Svěřenci Edina Terziče udrželi jednobodový náskok před Lipskem, které si v Bochumi pomohlo třemi góly v rozmezí čtyř minut. V 65. minutě se na hřiště dostal nejlepší střelec týmu Openda a hned o tři minuty později zlomil nerozhodný stav 1:1.

Belgický útočník dal 17. gól v sezoně a v tabulce střelců ztrácí tři branky na Guirassyho a deset na Kanea z Bayernu. Na Opendu pak v rychlém sledu navázali vlastním gólem Ordets a Poulsen.

Mönchengladbach, jemuž stále chybí zraněný Tomáš Čvančara, remizoval na hřišti předposlední Mohuče 1:1.

VfL Wolfsburg - VfB Stuttgart 2:3 (0:1)

Branky: 50. Maehle, 83. L. Nmecha - 14. Guirassy, 54. Guirassy, 77. Vagnoman. ŽK:3. Arnold, 22. Baku, 52. Maehle - 58. Anton.

VfL Wolfsburg Casteels – Jenz, Maehle, Lacroix, Baku – Gerhardt (81. Vranckx), Arnold – Paredes (81. L. Nmecha), Černý (46. Tomás), Majer (64. A. Sarr) – K. Behrens (64. Wind).

VfB Stuttgart Nübel – Itó, Anton, Rouault, Vagnoman – Stiller, Karazor (90+7. Dahoud) – Mittelstädt (86. Silas), Führich (71. Leweling), Millot (71. Undav) – Guirassy (86. Džong Woo-jong).

1. FC Union Berlín - Borussia Dortmund 0:2 (0:1)

Branky: 41. Adeyemi, 90. Maatsen. Rozhodčí: Dingert – Kempkes, Kimmeyer. ŽK:75. Haberer, 90+5. Vertessen - 45. Ryerson.

1. FC Union Berlín Rönnow – Doekhi, Vogt, Leite (81. Bedia) – Juranović, Tousart (61. Haberer), Khedira (C) (69. B. Aaronson), Schäfer, Roussillon (69. Trimmel) – Volland, Hollerbach (61. Vertessen).

Borussia Dortmund Meyer – Ryerson, Süle, N. Schlotterbeck, Maatsen – Can (C), Sabitzer – Sancho (89. Binsibajní), Brandt (65. Özcan), Adeyemi (78. Bynoe-Gittens) – Füllkrug.

1. FSV Mohuč 05 - Mönchengladbach 1:1 (1:0)

Branky: 12. Burkardt - 55. Ngoumou. Rozhodčí: Schröder – Grudzinski, Seidel. ŽK:50. Barreiro, 57. Kohr, 81. Mwene - 43. Ngoumou. ČK:84. Kohr.

1. FSV Mohuč 05 Zentner – Kohr, Guilavogui, van den Berg – Widmer (C) (76. Richter), Barreiro, Amiri, Mwene – Gruda (68. Onisiwo), I Čä-song (68. Krauß) – Burkardt (88. da Costa).

Mönchengladbach Nicolas – Lainer (46. Netz), Elvedi, Itakura, Wöber – Koné (90. Ranos), Weigl (C), Neuhaus (78. Reitz) – Honorat, Siebatcheu, Ngoumou (78. Hack).

Heidenheim - Eintracht Frankfurt 1:2 (0:1)

Branky: 59. Pieringer - 39. Gimber, 50. Nkounkou. Rozhodčí: Storks – Siewer, Hüwe. ŽK:62. Dinkçi - 25. Dina Ebimbe, 31. Koch, 78. Ekitiké, 86. Trapp.

Heidenheim K. Müller – Traoré, Mainka, Gimber (54. Theuerkauf), Föhrenbach – Schöppner – Dinkçi (85. Pick), Busch (54. Beck), Dovedan (73. Schimmer), Sessa (54. Pieringer) – Kleindienst.

Eintracht Frankfurt Trapp – Buta, Koch (66. Schirí), Pacho, Max (46. Ekitiké) – Knauff (85. Smolčić), Tuta, Dina Ebimbe (46. Larsson), Nkounkou – Marmúš (79. Götze), Šájbí.

SV Darmstadt 98 - FC Augsburg 0:6 (0:5)

Branky: 2. Tietz, 12. Jensen, 20. Demirović, 25. Vargas, 29. Demirović, 84. Tietz. ŽK:16. J. Müller, 45+1. Karić.

SV Darmstadt 98 Schuhen – J. Müller (27. Zimmermann), Franjić, Maglica, Karić – Gjasula (27. Holtmann), Holland (C) (41. A. Müller) – Skarke, Justvan – L. Pfeiffer (74. Vilhelmsson), Polter (74. Torsiello).

FC Augsburg Dahmen – Iago, Uduokhai, Gouweleeuw, Mbabu – Maier (60. Biel), Jakić (60. Dorsch), Jensen (46. Engels) – Vargas – Demirović (71. Beljo), Tietz.

VfL Bochum - RB Lipsko 1:4 (1:1)

Branky: 7. Wittek - 30. Olmo, 68. Openda, 71. Orděc, 72. Poulsen. Rozhodčí: Osmers – Kempter, Schaal – Lechner.. ŽK:38. Broschinski, 66. Loosli, 77. Orděc - 45+3. Haidara, 81. Simakan. ČK:86. Kwarteng.

VfL Bochum Luthe – Loosli, Orděc, K. Schlotterbeck, Bernardo – Bero (72. Kwarteng), Losilla (C) – Asano (88. Paciência), Stöger, Broschinski (72. P. Hofmann) – Wittek.

RB Lipsko Gulácsi – Henrichs (78. Simakan), Lukeba, Orbán (C), Raum – Haidara, Seiwald – Olmo (65. Elmas), Simons (88. Bitshiabu) – Baumgartner (65. Poulsen), Šeško (65. Openda).