Házenkáři Karviné získali podeváté Český pohár

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Házenkáři Karviné se stali podeváté vítězi Českého poháru a vylepšili vlastní rekord. V dnešním finále v Praze porazili Zubří 27:17, trofej získali poprvé od roku 2019. Na trůnu vystřídali plzeňské šampiony z posledních dvou odehraných ročníků, o možnost obhajoby Západočechy sami připravili vítězstvím v listopadovém čtvrtfinále.

Dominik Solák z Karviné útočí na branku Zubří.

Karvinští v duelu druhého a šestého týmu extraligové tabulky potvrzovali od počátku roli favorita. V prvním poločase si brzy vypracovali až šestigólové vedení a šli cílevědomě za odvetou za porážku v prosincovém extraligovém duelu. V nejvyšší soutěži od té doby Baník prohrál jen s mistrovskou Plzní. Zubří se ani ve druhém poločase nezmohlo na zdramatizování zápasu.

„Vsadili jsme před zápasem na to, že budeme vycházet z dobré obrany, a fantasticky se na tom podílel i Petr Mokroš v brance. Zubří hrálo dobře, ale my jsme dneska byli o třídu lepší,“ řekl České televizi autor čtyř karvinských gólů Dominik Solák. O dva víc dal Denis Harabiš a nejlepším střelcem zápasu byl se sedmi Jonáš Patzel.

Střeleckou statistiku soupeře vedl se čtyřmi brankami Ondřej Mika, který uznal, že jeho tým měl v útoku problémy právě s dobrou obranou Karviné. „A taky trošku, bych řekl, to bylo v přístupu. Karviná šla to finále vyhrát, my jsme si ho šli zahrát. Náš výkon nebyl hodný finále, Karviná nás takticky předčila a zasloužila si lepšího soupeře,“ řekl sebekriticky Mika, který se po sezoně stane trenérem mužstva po končícím Peteru Dávidovi.