BBV po 25 letech

Kolín doma nezvládl prodloužení a padl s Ústím, Písek zvítězil na půdě Slavie

V basketbalové NBL pokračovala nadstavba dalšími zápasy. Ve skupině A1 prohrál Kolín s Ústím nad Labem 90:96 po prodloužení, pražská Slavia ve skupině A2 nestačila na Písek a padla 74:92. Opava si poradila 87:63 s USK Praha, v přímém souboji o čtvrté místo Děčín ve své hale porazil Brno 91:85.

Lukáš Stegbauer z Kolína
zdroj: BC Kolín

Kolín si ve třetí čtvrtině vypracoval náskok 15 bodů (66:51), ale postupně jej ztratil. Prodloužení rozhodlo také minulý vzájemný zápas v listopadu, tentokrát byli šťastnější Severočeši, které k výhře dovedl s 31 body, osmi asistencemi a šesti doskoky Lamb Autrey.

"My jsme bohužel prohráli zápas ve čtvrté čtvrtině, kdy jsme za 10 minut měli 11 ztrát, proto jsme šli do prodloužení. V něm nám už došly síly," litoval kolínský kouč Predrag Benáček. Ústecký trenér Jan Šotnar měl z první výhry nad Kolínem v sezoně radost. "Ale zase to bylo s velkými nervy. Velký kredit Kolínským, protože v sobotu prohráli velkým rozdílem v Brně a dali se dohromady jak zdravotně, tak asi i v hlavách se dobře připravili," řekl.

Mistrovská Opava ani jednou nepustila USK do vedení a vyhrála i třetí vzájemný souboj v sezoně. Střeleckým lídrem byl Radek Farský s 23 body, Slezané se naladili na sobotní souboj v Nymburce.

Děčínští obhájci stříbra po úvodní porážce přehráli Brno podruhé za sebou a od soupeře se odpoutali v tabulce. Téměř celý zápas vedli, v závěru až o 15 bodů, ale o výsledek se nakonec strachovali.

"Naše obrana stále není tam, kde by měla být. Trochu to fungovalo v prvním poločase, ale ve druhém jsme nechali klíčové hráče soupeře skórovat z pozic, ve kterých se cítí pohodlně, a kvůli tomu jsme hráli koncovku. A protože jsme ji hráli ne moc chytře, rozdíl se stále pohyboval okolo deseti bodů a bylo to pro Brno hratelné," konstatoval děčínský kouč Tomáš Grepl.

Kapitán Severočechů Tomáš Pomikálek potřeboval jeden doskok k zisku double doublu, 16 bodů jako on nastřílel také spoluhráč Filip Kroutil. V brněnském týmu dal o bod víc Ondřej Šiška.

Ve skupině A2 Slavia prohrála doma s píseckým nováčkem 74:92 a znovu se přiblížila účasti v baráži. K výhře Jihočechů přispěl už osmým triple doublem v sezoně Vojtěch Sýkora, autor 10 bodů, 16 doskoků a 10 asistencí.