Karlovy Vary i přes smazání čtyřgólové ztráty podlehly Budějovicím. Litvínov vyhrál nad Plzní 4:1

Hokejisté Českých Budějovic vyhráli ve 2. utkání předkola play-off nad Karlovými Vary 5:4 v prodloužení a při vedení 2:0 na zápasy mají postupový mečbol. Motor sice ve třetí třetině ztratil vedení 4:0, ale v čase 61:40 rozhodl kapitán Milan Gulaš. Hokejisté Litvínova i ve druhém utkání série porazili Plzeň a po vítězství 4:1 se ujali vedení 2:0 na zápasy. Dvěma góly zazářil britský útočník Liam Kirk.

Video České Budějovice/Litvínov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Českých Budějovic slaví gól

Milan Gulaš rozhodl zápas proti Karlovým Varům gólem v prodloužení | Zdroj: Profimedia

Karlovarští namísto distancovaného Ondřeje Beránka povolali sokolovského Vojtěcha Tomečka. Domácí nenahradili stejně postiženého Jana Ordoše, ale dali přednost alternaci křídelních útočníků.

První šanci měl u pravé tyčky jeden z alternujících Filip Přikryl, v dalším průběhu dvakrát zahrozil karlovarský David Gríger. Znovu na sebe upozornil Přikryl, jenže ve výhodné pozici váhal se střelou. Zajímavou příležitost měl Jáchym Kondelík po akci Milana Gulaše. Zakončit zkoušel také Jakub Valský po objetí branky zezadu. Pozornost brankáře Dominika Frodla ve vlastním oslabení prověřil Kubík.

Gulaš rozjel první akci

Domácí kapitán Gulaš poté nastartoval akci na útočné modré čáře, do ukázkového ťukesu se zapojil obránce Milan Doudera a jeho přihrávku proměnil Brant Harris u levé tyčky ve vedoucí trefu. Následkem bitky u českobudějovické branky se Jihočeši bránili ve třech proti čtyřem, ale hosté příliš neohrozili Dominika Hrachovinu.

V úvodu druhé části usedl za katr Dalimil Mikyska a veteránu Lukáši Pechovi stačilo šest vteřin k využití přesilovky. Umístil kotouč do horního růžku Frodlovy branky. Brzy nato mohl zvýšit Harris, ale gól přidal až v následující přesilovce Gulaš, který se trefil ranou bez přípravy z prostoru nad levým kruhem.

Podruhé za sebou šel pykat Joona Huttula a tentokrát domácí využili početní výhodu až sedm vteřin před jejím potencionálním závěrem. Adam Kubík udělal kličku, popojel do mezikruží a střelou švihem počtvrté překonal Frodla. Při Pechově vyloučení zahrozili Přikryl s Kondelíkem, před druhou sirénou ukázali hezkou akci Gulaš s Matějem Tomanem.

Začátek třetí třetiny poznamenala potyčka mezi Tomášem Redlichem a Michalem Gulašim. Oba skončili na trestné lavici. Po jejich návratu se prezentoval zajímavou akcí Josef Koláček, neúspěšně zakončoval Lukáš Vopelka. Karlovarský Redlich poté projel velkou rychlostí celé kluziště a skončil v brance namísto puku. Po vyhraném vhazování napravo od Hrachoviny a přihrávce zpoza branky snížil Filip Koffer.

Poté se domácí bránili šest vteřin ve třech proti pěti a v pokračující klasické přesilovce přidal zblízka druhý gól hostí Iikka Kangasniemi. Za necelou minutu z dorážky snížil Jan Hladonik a ze zápasu se stalo drama. Jihočeši nevyužili přesilovku, načež karlovarští dokončili zmrtvýchvstání. Tomáš Rachůnek vystřelil po přejetí modré čáry, kotouč odražený od brusle obránce Gulašiho překvapil Hrachovinu a hosté si vynutili nastavený čas.

V úvodu prodloužení trefil Harris tyčku, další šance přibývaly na obou stranách. Po výborné práci a nahrávce Kondelíka vstřelil vítězný gól ranou z pravé strany Gulaš. Hosté si ještě vyžádali trenérskou výzvu, ale rozhodčí po prozkoumání videa potvrdili původní verdikt.

Litvínov - Plzeň

Na rozdíl od prvního zápasu začal ten druhý o poznání klidněji i opatrněji. Nebezpečnější byli domácí. A když hráče a publikum rozproudily dvě bitky, poprvé se změnilo skóre. Gólman Samuel Hlavaj vyrazil střelu litvínovského Nicolase Hlavy od mantinelu na druhou stranu, kde číhal David Kaše a z téměř nulového úhlu poslal puk do odkryté branky. Plzeň mohla srovnat, neujala se teč Tomáše Mertla ani zakončení při přečíslení z hole Marka Soukupa.

Záhy po startu druhé třetiny Severočeši svůj náskok navýšili. Díky Marku Baránkovi přenesli hru mezi kruhy a Liam Kirk kotouč zvedl nad lapačku Hlavaje, který se přesouval. Litvínov ještě neměl dost, chvíli před polovinou zápasu zvýšil na 3:0 díky využité přesilovce.

Střelu Davida Kašeho zastavil bránící Laakso, jenže tím jen přichystal palebnou pozici Hlavovi. Útočník nekompromisně zavěsil pod horní tyčku. Opařená Škoda dlouho chytala druhý dech, až ke konci druhé části se jí to povedlo, když se prosadil Soukup švihem z prostoru mezi kruhy.

V poslední dvacetiminutovce se Plzeň do soupeře zprvu zakousla a vytvořila si několik slibných možností, jenže musela být neustále ve střehu. Domácí hrozili z rychlých protiútoků.

A pak i oni hosty zmáčkli. Řetězec šancí vyústil ve druhou trefu Kirka, který obral soupeře o puk a poslal ho mezi brankářovými betony do sítě. Plzni šance definitivně vyhasla, když Jakub Lev narazil na mantinel Janise Jakse a dostal trest na pět minut plus do konce zápasu. Po konci zápasu se strhla hromadná bitka, ale rozhodčí ji včas uhasili.

Výsledky předkola play-off hokejové extraligy - 2. zápas:

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. D. Kaše (Hlava, Šalda), 24. Kirk (M. Sukeľ, Baránek), 30. Hlava (D. Kaše, Jaks), 52. Kirk - 38. M. Soukup (Jansa, P. Straka). Rozhodčí: Úlehla, Šindel - Lhotský, Klouček. Vyloučení: 6:7, navíc Lev (Plzeň) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 1:0. Diváci: 4717. Stav série: 2:0.

Sestavy:

Litvínov: M. Tomek - Zile, Baránek, Jaks, Šalda, D. Zeman, Czuczman, Demel - Koblasa, M. Sukeľ, Kirk - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, A. Kudrna, Jurčík - Havelka, Gut, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.

Plzeň: Hlavaj - Zámorský, Laakso, Bučko, Piskáček, Dujsík, Kvasnička, Malák - Rekonen, M. Soukup, Pour - Schleiss, Mertl, Holešinský - M. Indrák, Lev, Söderlund - Matýs, Jansa, P. Straka. Trenér: Kořínek.

Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Rychlovský (Filippi, Faško-Rudáš), 32. Faško-Rudáš (Filippi, A. Najman) - 36. Navrátil (Macuh, J. Káňa), 60. Bambula (Navrátil), 61. Orsava (P. Musil, Sirota). Rozhodčí: Hribik, Pilný - Frodl, Špůr. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. Diváci: 4686. Stav série: 0:2.

Sestavy:

Liberec: D. Král - Knot, McCoshen, Melancon, M. Ivan, Budík, Kolmann, Aubrecht - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Zachar, A. Najman, Flynn - Hawryluk, Bulíř, Birner - Kelly Klíma, J. Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán.

Olomouc: Konrád (41. J. Sedláček) - A. Rutar, Sirota, Řezníček, Ondrušek, Rašner, Škůrek, L. Mareš - Orsava, P. Musil, J. Káňa - Navrátil, Macuh, Plášek - Bambula, Anděl, Kunc - Klimek, J. Knotek, Kusko. Trenér: J. Tomajko.

Mountfield Hradec Králové - HC Vítkovice Ridera 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 16. Kevin Klíma (Blain, Jergl). Rozhodčí: Jeřábek, Kika - Hynek, Thuma. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 4577. Stav série: 2:0.

Sestavy:

Hradec Králové: Pařík - Blain, Freibergs, Pláněk, T. Pavelka, McCormack, Pilař, Jank - Jasper, Tamáši, Perret - Jergl, Kevin Klíma, Okuliar - Šťastný, Estephan, Eberle - Miškář, Lalancette, R. Pavlík. Trenér: T. Martinec.

Vítkovice: Klimeš - Raskob, Percy, Grman, Mikuš, Prčík, Auvitu - P. Zdráhal, Barinka, Fridrich - Rihards Bukarts, Krieger, Roberts Bukarts - Dej, Chlán, M. Kalus - Lednický, Claireaux, R. Půček. Trenér: Trnka.

Banes Motor České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 5:4 v prodl. (1:0, 3:0, 0:4 - 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Harris (M. Doudera, Gulaš), 23. Pech (Kondelík, Harris), 28. Gulaš (Pech, Štencel), 31. Kubík (Hovorka, Pýcha), 62. Gulaš (Kondelík) - 47. Koffer (T. Redlich), 50. Kangasniemi (O. Procházka, T. Rachůnek), 51. Hladonik (Plutnar), 58. T. Rachůnek (Huttula). Rozhodčí: Mrkva, Obadal - Ondráček, Zíka. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:1. Diváků: 5803. Stav série: 2:0.

Sestavy:

České Budějovice: Hrachovina - Hovorka, Gulaši, Pýcha, Štencel, Kachyňa, M. Doudera - Gulaš, Kondelík, F. Přikryl - Valský, Pech, M. Toman - Vopelka, Koláček, Chlubna - Kubík, Harris. Trenér: Čihák.

Karlovy Vary: Frodl - D. Mikyska, Bartejs, Plutnar, Huttula, Stříteský, Havlín, Dlapa - V. Tomeček, Černoch, Kangasniemi - O. Procházka, Gríger, T. Rachůnek - Kružík, Hladonik, T. Redlich - Bernovský, Kofroň, Koffer. Trenér: Eismann.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít